Wpis z mikrobloga

#polityka #marsz #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow

Nie mam zamiaru w tym wpisie przekonywać kogokolwiek, że moja subiektywna opinia jest słuszna.

Nie wrzucam tego wpisu nawet po to, aby wchodzić z kimkolwiek w polemikę - natomiast, jeżeli ktoś stawia znak równości pomiędzy PO. a PiSem jest brzydko mówiąc - niespełna rozumu.

Do 2016 roku byłem prawakiem. Ba! Oddałem nawet głos na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, bo chciałem utrzeć nosa Platformie.

Klapki z oczu zdjąłem tuż po rozpoczęciu rządzenie przez PiS. Nie zdawałem sobie sprawy, że Ci ludzie są zdolni do rzeczy, o których pisała Gazeta Wyborcza i przed którymi przestrzegał mnie mój ojciec, i tutaj dygresja - przyznałem mu w pewnym momencie rację i przeprosiłem, że nie posłuchałem bardziej doświadczonego życiowo człowieka ode mnie.

Natomiast poziom #!$%@?ństwa i bezczelności aktualnej władzy, doprowadził do momentu, w którym większą obelgą jest nazwanie mnie prawakiem, niźli lewakiem - co kiedyś było dla mnie nie do pomyślenia

Platforma miała za swoich rządów afery, to nie ulega wątpliwości - ale jako wolny obywatel, miałem szansę dowiedzieć się o tych aferach - zarówno z TVNu, Polsatu, czy TVP. Aktualnie, duża część naszych rodaków takiej szansy nie ma, bowiem otumanieni pisowską propagandą, dowiadują się o tej aferze z jednej perspektywy - i jeżeli ktoś chce tutaj wchodzić ze mną w dyskusję i powiedzieć mi, że to nieprawda - to go po prostu wyśmieję.

Platforma miała również swoje zloty i upadki - nie bali się jednak podejmować niepopularnych decyzji, które z perspektywy młodych ludzi - były słuszne. Mówię tutaj oczywiście o podniesieniu wieku emerytalnego - nie musieli tego robić, jednak obstawiam, że jakieś tęgie głowy uznały, że warto jest ten wiek emerytalny podnieść, bowiem budżet państwa i ewentualne oskładkowanie umów o pracę, stanie się w pewnym momencie tak wielkim obciążeniem dla pracujących obywateli, że nie będą w stanie tego przetrawić.

Kończąc - oddając głos na PiS w nadchodzących wyborach lub nie oddając tego głosu wcale, dajesz legitymację do kolejnych wałków Sasina, Morawieckiego i reszty tuczników, którzy przez ostatnie 8 lat, zepsuli naprawdę dużo. I nie mówię tu tylko o relacjach z innymi państwami, mówię tutaj o relacjach naszych - Polaków, którzy zaczęli postrzegać głosujących na inne partie, jako agentów obcych służb.

Nie pozwólmy rządzić tym patałachom przez kolejne 4 lata. Dajmy im żółtą kartkę i jeżeli opozycja się nie spiszę - zamknę mordę i przestanę udzielać się w tematach politycznych.

Zagłosujcie na kogokolwiek, byleby nie na PiS.
Pobierz vulfpeck - #polityka #marsz #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow

Nie mam za...
źródło: 4a410881f77c2d41c24bb6c9b803be5deb6ee65d530dac88bc12efa841ab1cf3
  • 72
@giorgioborgio: Nie odpowiadasz na pytania, bo dobrze wiesz że takich sytuacji nie było, dlatego OBWE niczego praktycznie nie stwierdziło w swoim raporcie.

Dlatego jesteś jedynie nic nie wartym propagandzistom który właśnie rozbił sobie twarz na kimś kto Cię zjada argumentami jak propaganda Twoją głowę.

Czekamy aż nam wszystkim pokażesz Białorsukie standardy w postaci tłumienia siłowego protestów, śmierci ludzi w wyniku tych działań, aresztowaniu opozycjonistów i fałszowania wyników wyborów.

Jeżeli tego nie
"nam wszystkim" czyli komu?


@giorgioborgio: A my rozmawiamy w rozmowie prywatnej czy publicznej? Skoro w publicznej to "nam" odnosi się do każdego kto czyta wątek.

No ale dobrze, skoro wszystkim już pokazałeś, że nie odpowiadasz na pytania, Twoje słowa o "nie odpowiadaniu" są nic nie warte, bo nawet własnych słów się nie trzymasz i jesteś nic nie wartym trollem, to wracaj oglądać Rolnika Szuka Żony, bo po tym zezłmowaniu przyda Ci
@RafDan: PiS jako taki, nie może wprowadzić wszystkich białoruskich standardów, ale te, na które pozwala im prawo europejskie(bo nadal duża część kompetencji jest po stronie państw narodowych, a nie UE) - starają się wprowadzić jak najwięcej, począwszy od zawłaszczenia narracji w mediach publicznych, kończąc na tym, że organizując jakiekolwiek przedsięwzięcia - zawsze zarobi ich gość. I takich sytuacji była masa i stety niestety - wiele było z tego dramatów vide Ostrolęka
@vulfpeck: Jasne, ja nie mówię że PIS nie zawłaszczył mediów publicznych w Polsce - sam to wcześniej przyznałem. Ale w Polsce nie da się zrobić tego co jest na Białorusi lub Rosji, że tłumisz siłą protesty, porywasz i wsadzasz do cel opozycjonistów albo że fałszujesz wyniki wyborów. Dlatego porównywanie tego do standardów Białoruskich, gdzie ludzie umierają w protestach za wolnośc, to po prostu bezczeszczenie ich życia.

Wystarczy pisać, że PIS coraz
Wystarczy pisać, że PIS coraz bardziej podkopuje demokrację i cały system rządu działa na nich. Zresztą OBWE chyba napisało że wybory były uczciwe ale nie równe, coś w ten deseń nie pamiętam dokładnie.

Odpowiedz


@RafDan: No i ja właśnie do tego piję - w tym momencie, ani przez ostatnie 8 lat PiS nie mógł wprowadzić białoruskich standardów. To tylo taka przenośnia, która odnosi się do tego, co już zrobili i jest
@vulfpeck: Czyli sugerujesz że za 4 lata będziemy bici na ulicach, wyniki będą fałszowane, a Tusk będzie zamykany w więzienaich wraz z Trzaskowskim? Czy za 12 lat będziesz pisał że jednak jeszcze 4 lata, a potem że jeszcze 4 lata, no bo w sumie w Rosji to trwało 40 lat a w białorusi z 60?
@giorgioborgio: po co kłamiesz o standardach białoruskich?
Miałeś pokazać jakie protesty stłumiono, jaki opozycjonista jest w więzieniu, które wybory sfałszowano, kto zginał przez policję na protestach, no i dlaczego misja OBWE w takim razie kłamie?
Czemu uciekłeś od tematu? Gdzie konkretnie zawiera się manipulacja w tych pytaniach?
Czyli sugerujesz że za 4 lata będziemy bici na ulicach, wyniki będą fałszowane, a Tusk będzie zamykany w więzienaich wraz z Trzaskowskim? Czy za 12 lat będziesz pisał że jednak jeszcze 4 lata, a potem że jeszcze 4 lata, no bo w sumie w Rosji to trwało 40 lat a w białorusi z 60?


@RafDan: Nie, ja tylko ci pokazałem, co wydarzyło się w Rosji - i to zgodą obywateli tego
@vulfpeck: Ale Ty porównujesz Rosję i Białoruś, gdzie taki system istniał cały czas, jedynie go dokręcono. Twierdzenie że spora część Polaków ma tylko TVP to jakaś totalna odklejka. Masz TV, Internet, Gazety, nie rób z ludzi jakiś wyrzutków.

Każda władza w Polsce, brała media publiczne na siebie, różnił się tylko sposób ich wykorzystywania. TVN jest Amerykański, Onet Niemiecki, jak Ty sobie wyobrażasz że ich kupi rząd PISu? xD Sośnierz gra 50:50
Każda władza w Polsce, brała media publiczne na siebie, różnił się tylko sposób ich wykorzystywania. TVN jest Amerykański, Onet Niemiecki, jak Ty sobie wyobrażasz że ich kupi rząd PISu? xD Sośnierz gra 50:50 żeby mieć spokój i tyle, a nawet ostatnio dawał kabarety które ostro jechały po PIS.


@RafDan: Powiedz mi, po co kłamiesz? Kiedy w TVP rzetelnie dowiedziałem się o jakiejkolwiek aferze PiSU? Piszę oczywiście o aferach z lat 2015-2023.
Powiedz mi, po co kłamiesz?


@vulfpeck: Ale gdzie kłamię? Zacytuj to kłamstwo.

Normalnie,


@vulfpeck: xD Stary, tu nie chodzi o pieniądze, którymi sra PIS, a o zgodę sprzedającego. I ja mówię o Onecie + TVN jako mainstream media, a Ty wyskakujesz z Radiem Zet.

Czyli według Ciebie, PIS przez 8 lat wprowadził standardy Białoruskie, polegające na tym, że media publiczne są PRO rządowe i Anty Opozycjowe.

A możesz mi powiedzieć,
Sam widzisz jak się ośmieszasz, tak samo jak z pisaniem że "spora część Polaków" nie ma dostępu do różnych źródeł informacji xD


@RafDan: Po co mają przychodzić do chlewu, w którym gołąb w postaci Holeckiej, czy innego pisowskiego klakiera, tak jak gołąb w dowcipie - przewróci wszystkie pionki i nasra na planszę, a potem w #tvpis będą odbębniać wielkie zwycięstwo polskiej prawicy?

Sam widzisz jak się ośmieszasz, tak samo jak z
Skoro nie odpowiadasz na moje pytania, po tym jak mi coś zarzucasz, a zamiast tego zabierasz się za tłumaczenia opozycji czemu nie chodzą do mediów publicznych, próbując dotrzeć do tych któych to jak nazywasz "nie maja innych zrodel" to ja nie widze sensu dalszej rozmowy, bo tak sie nie da.

Ogólnie śmieszny case, niby mówisz że standard Białoruski, a jednak sam tłumaczysz czemu opozycja nie chodzi do tych mediów kiedy mają możliwość
@Usmiech_Niebios Coś miałem pokazać? Nie przypominam sobie. Jeszcze tego by brakowało, by protesty tłumiono. Mimo wszystko nadal jesteśmy w UE i oni doskonale wiedzą, że nie mogą się za bardzo wychylać, bo taka akcja oznacza zakręcenie kurka z kasą na stałe. Ich działania polegają na niszczeniu wizerunku polityków opozycji, a chyba nie muszę udowadniać, że kampania wyborcza w tych czasach, w których żyjemy w przeważających obszarach rozgrywa się w mediach, nie na