Wpis z mikrobloga

Do swojego konta na Amazon dodałem NIP, żeby móc kupować czasem jakieś sprzęty na firmę i dostawać normalną fakturę do księgowania.
Sęk w tym, że z tego samego konta kupuję także jakieś pierdoły których nie chcę - i nie mogę - księgować: książki, przyprawy, tym podobne pierdy.
I nie byłoby w tym żadnego problemu gdyby nie to, że Amazon zaczął mi wystawiać faktury bez VAT (w ramach tej wewnątrzwspólnotowej dostawy cośtam) - więc chyba popełniałbym przestępstwo skarbowe gdybym takiej faktury nie zaksięgował, skoro już na dzień dobry dostałem towar "taniej". A zaksięgować nie mogę, bo za ch*j bym tego nie uzasadnił przed skarbówką.

Fragment przykładowej faktury poniżej. Kupiłem książkę, które cena na aukcji wynosiła 225 zł. Cena to wartość książki (208 zł) + 8% VAT. Amazon z karty ściągnął mi tylko 208 zł. Super, ale skoro to przedmiot prywatny, to chyba powinienem od tego VAT zapłacić, nie?

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć? Zakładam że nie wystarczy po prostu dopłacić różnicy VAT na rachunek urzędu skarbowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś dodatkowe deklaracje?
#amazon #podatki #rachunkowosc #vat #firma #doradztwopodatkowe #pytanie #kiciochpyta
advert - Do swojego konta na Amazon dodałem NIP, żeby móc kupować czasem jakieś sprzę...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-1 o 18.52.04

Pobierz
  • 3
Musisz mieć osobne konta do zakupów firmowych i prywatnych. Tylko najpierw skontaktuj się z supportem, aby nie zaliczyć bana za dwa konta.