Wpis z mikrobloga

Fajny artykuł o niewolnictwie mężczyzn w "ukraińskiej prawdzie"

"Przeciętny Ukrainiec nie ma prawa wybierać, czy służyć w wojsku, czy nie. Nie ma prawa wyboru, czy pozostać w ojczyźnie, czy wyjechać za granicę. Wyboru dokonuje za niego państwo, a nielegalne próby obejścia tego wyboru są potępiane i ścigane.
Takie jest surowe żądanie tamtych czasów: agresja rosyjska cofnęła Ukraińców do epoki wojen totalnych z milionowymi armiami i ogromnymi stratami ludzkimi.
Problem w tym, że konserwatywne podejście do ról płciowych mężczyzn niezbyt dobrze współgra ze współczesnym liberalnym podejściem do ról płciowych kobiet.
W czasach, gdy każdego mężczyznę uważano za potencjalnego żołnierza, każdej kobiecie przydzielano bardzo specyficzną funkcję społeczną – produkcję nowych żołnierzy. Jeśli dla mężczyzny służba w wojsku nie była wyborem, ale obowiązkiem, to urodzenie jak największej liczby dzieci również traktowano nie jako wybór kobiety, ale jej obowiązek."

Link do całości
https://www.pravda.com.ua/articles/2023/09/30/7421988/

#wojna #rosja #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe #pobor #mobilizacja
  • 28
@arais_siara: kolego Ty chyba żyjesz w jakieś bańce przeczytaj sobie jak wygląda prawo w tej kwestii, obejrzyj filmiki jak chłopów siłą ściągają z ulicy i wtedy wróć tu i usuń ten bzdurny komentarz, to że Kliczko jest na specjalnych warunkach traktowany i nie musi iść na front nie znaczy że Saszka może spuścić w kiblu wezwanie do wstawienia się na jednostkę i grać sobie dalej w CSka

Znaczy móc może ale
@arais_siara: jeśli to była ironia to sorry ale dużo jest na tagu błaznów i często kiedy myślę że ktoś musi robić jakaś beke czy ironię to się potem okazje że ktoś serio jest takim dzbanem
@Xing77: możesz dać swoje tagi w odpowiedzi, ja mało siedzę na wykopie pewnie gdyby nie to że chcę poczytać reakcje i opinie ekspertów na temat wojny to bym wcale nie wchodził