Wpis z mikrobloga

Przed wyborami przypominam, że głosujmy na kogo chcemy. Dla mnie opozycjonisty do tego szmaciaratwa pisowskiego, najlepszym scenariuszem byłoby zwycięstwo pisu bez większości. A wiecie dlaczego? Niech się taplają w bagnie które sami stworzyli. Jakby opozycja zdobyła władzę w tym roku to #!$%@? by zrobiła. Dlatego, że Duda jest prezydentem i ma możliwość wetowania absolutnie wszystkiego co by zaszkodziło pisowi. Dopóki Trzaskowski nie zostanie wybrany w 2025 roku na prezydenta to nic się w tym kraju nie zmieni. Cierpliwości. #polityka #bekazpisu
  • 14
@fornson23: 276 mandatow i prezydent se swoim wetem moze dupe podetrzec.

"Jeżeli Prezydent nie wystąpił z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w trybie ust. 3, może z umotywowanym wnioskiem przekazać ustawę Sejmowi do ponownego rozpatrzenia (tzw. weto ustawodawcze, weto prezydenckie). Weto prezydenckie nie ma charakteru selektywnego, co oznacza, że Prezydent nie może zakwestionować tylko niektórych przepisów, lecz całą ustawę.

Sejm może wniosek Prezydenta odrzucić – w drodze ponownego uchwalenia ustawy większością 3/5
@fornson23: nie wierze. Nie w tym kraju i z tym spleczenstwem. I zeby byla jasnosc - nie z tymi politykami opozycji.

Doprecyzowalem tylko ze w pewnych warunkach weto prezydenta jest warte tyle co papier toaletowy.
który nie wie jak działa weto prezydenckie :)


@fornson23: Mam nadzieje ze chodzilo o to ze ma przeczytac ktos kto nie wie a nie ze moj komentarz nie wie :P

A tak wisienka na torcie: prezydent nie ma prawa weta w 2 przypadkach. Miales 4,5 wiec pewno wiesz w jakich? Tylko wykaz sie rigczem i nie googluj :P Albo powiedz w jakich albo przyjmij na klate i powiedz ze nie wiesz.
@fornson23: dobrze mówisz, tylko widząc jak w okół wszędzie zło wygrywa, to pewnie te #!$%@? wygrają większością, a jak nie to przekupią konfederuskich, bezpartyjnych i inne szumowiny
@fornson23: Ja tam zwykly technik - o studia nie zahaczylem a tym bardziej o prawnicze :P
Ale z tego co wiem to prezydent nie ma prawa weta w
1-ustawie budzetowej
2-ustawie o zmianie konstytucji

Ale szacun za niegooglownie - teraz mozesz pogooglowac :DD

P.S konfederuskich nie beda musieli przekupywac - toc to sami swoi :P
@wiedzmy: no tak. Chodziło mi o to, że tak naprawdę opozycji nie opłaca się wygrać tych wyborów. Ale też, żeby opozycja nie dostała takiego #!$%@? jak w 2015 czy 2019. Liczę na klincz polityczny do wyboru Trzaskowskiego w 2025.
Aaaa o to chodziło. To tak, wiem, że jak parlament nie uchwali ustawy budżetowej do końca roku (lub jego prowizorium) to prezydent ma obowiązek rozwiązać sejm. Pamiętam, że to było sprawą w 2007 roku gdy peło wygrała a były przesłanki, że prezydent Kaczyński specjalnie miałby przedłużać podpisanie tejże ustawy (czy to była prawda? nie wiem)
@gorzki99: żeby nie było. Ja też zwykły magazynier. Niestety nie udało mi się skończyć studiów na kierunku Administracja na Uniwersytecie Wrocławskim. Ale coś tam się dowiedziałem, jak wygląda prawo polskie i też europejskie, bo mało kto wie, że konstytucja wprost daje prymat prawa Unii Europejskiej nad samą konstytucją :)
bo mało kto wie, że konstytucja wprost daje prymat prawa Unii Europejskiej nad samą konstytucją :)

@fornson23: Tylko ze ja nie do konca uwazam ze to zle. Jak chcesz mozemy powymieniac uwagi na ten temat :)

Co do tego ze opozycji nie oplaca sie wygrac tych wyborow to nawet zgoda. W niezle bagno wejdzie i bedzie miala ciezko z niego wyjsc.
Super, że się zgadzamy. Co do tego, że czy to źle że europejskie prawo jest ponad polskim? Jak się dowiedziałem o tym na studiach to byłem przeciw temu. Ale wiesz, wydoroślałem, zobaczyłem brexit (najlepiej widać brexit na przykładzie Tesco) i zmieniłem zdanie :)