Wpis z mikrobloga

@marcobolo: W teorii masz rację, nawet promo zrobili, 3 za 15złota, ale w żabie obok mnie, mają 4, no kurła, kupiłem 3 i kolejna osoba musi się obejść smakiem ;D

Co dziwne, mimo tych 7,5% dość mocno czuć alko, w Duvelku (do którego go kopyr porównuje) jest 8.5 i alko czuć mniej. Tylko Duvelek to taki Strong Lager ;)
@wacek_1984 zarówno Duvel jak i Komes stoją na podobnym zamyśle, czyli w miarę neutralnego profilu fermentacji, ale obydwa są wytrawnymi górniakami, tak jak piszesz, próbującymi zbliżyć się do lagera w kwestii pijalności i rześkosci. W Komesie wyższa owocowość, która może sugerować alko, jest przez chmielenie na zimno nieco poza kanonem, bo większość na dryhop to H. Blanc.

Na podział między sklepami nie mamy wpływu, zresztą to już rozbudowany system decyduje ile dany
@marcobolo: Nie zmienia to faktu, że nawet w pełnej cenie (chyba 7.50) to bardzo dobre i opłacalne piwo. W kraju Duvelka nie kupisz poniżej 12-13 zł, zresztą 95% ludności nie wie co to za piwo. Takiego piwa mi właśnie w ofercie brakowało. Miłosław Blonde niby jest spoko, ale czegoś mu brakuje, nie wiem, czy miałeś okazję pić BXL od BroVca, ale mu się udało uzyskać pysznego Blonde, chciałbym, żeby ten z
@wacek_1984 Miłosław Blonde mimo ewolucji nadal nie jest moim pierwszym wyborem, a z drugiej strony ma stałe grono fanów, więc nie było sensu robić większej przebudowy, która i tak byłaby czym pomiędzy. Lepiej było stworzyć od zera zupełnie inne piwo, a Milosławia zostawić.
@wacek_1984 BXL chyba nie piłem, mimo że nie wszystko wrzucam sobie na untappd bo nie zawsze pamiętam, żeby odpalić appkę. Zresztą jestem koszmarem birgika. Albo bez oceny, albo 5 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@marcobolo: Myślę, że nie jest to opłacalne niestety, fanów klasycznego belgijskiego blonde, jest bardzo mało. To zbyt specyficzny styl, to tak jakby Falndersa spróbować upowszechnić :D

Kiedy RIS z kawą z kolumbii ?:D