Wpis z mikrobloga

Za niecały miesiąc lece z znajomymi do #australia i jestem troche zesrany xd
Dość że to bedzie mój pierwszy lot to wgl że to tak daleko to czuje się jakoś nieswojo mimo że bycie tam to moje spełnienie marzeń. Macie dla mnie jakieś tipy odnośnie lotu czy samego przebywania tam? Wszystko robimy starając się żeby wszyło jak najtaniej. Mamy lot z Pragi przesiadka w Tajwanie i na miejscu spędzamy 3 tygodnie. Mamy wynajęte spanko w Sydney na pierwsze 2 dni i auto suva na reszte pobytu. Zwiedzamy głównie wschodnie wybrzeże + góra Kościuszki + Rafa Koralowa

#taniepodrozowanie #kiciochpyta #tajwan
  • 12
  • Odpowiedz
czy samego przebywania tam?


@Malistral: Przed kazdym ubraniem apci rano sprawdz czy nie masz tam goscia :))

tak na serio to zazdro - tez bym se chetnie australie odwiedzil.

P.S pomysl o szczepionkach na ichnie niespodzianki.
  • Odpowiedz
Byłem w Kwiecieniu 3 tygodnie. Pająków musiałem szukać, kangury same ładują się wieczorem pod koła. Polecam rozmowy z szarymi nomadami, bardzo ciekawi ludzie. Ogólnie spoko, fajne mają poczucie humoru. Uważaj na czarnuchów z Afryki i na Hertz rental, reszta jest spoko.
  • Odpowiedz
@Malistral: ja bym górę Kościuszki odpuścił przy tak krótkim wypadzie. Róbcie Sydney-Cairns + Cape Tribulation I tyle. Kupujcie produkty marek własnych: Woolworths, bo najtaniej, a jak jest Aldi to tam robcie zapasy. Odwiedzcie Noosa, możecie nawet wziąć tam lekcje surfowania. Nie jeździjcie po 19:00, bo jak walniecie kangura to kaplica. Ogólnie trzymajcie się wybrzeża.
  • Odpowiedz
@Malistral: Biorąc pod uwagę kiedy tu będziecie, odwiedźcie po drodze Grafton (północne NSW, niedaleko wybrzeża) - Google „Jacaranda festival”. Polecam tez przejechać się Thunderbolts Way i Waterfall Way - pierwsza z tych drog jest mega malownicza, druga ma fajne wodospady. W zależności od czasu, z wodospadów jeszcze bardzo polecam Aspley Falls koło Walcha, robi mega wrażenie.

Jakkolwiek bardzo lubię Kosciuszko NP, to zgadzam się z @yeloneck ze to spory
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: rozwalisz chłodnice i masz po wycieczce. Jeszcze na wschodzie to pół biedy, bo wszędzie miasta/miasteczka, ale na zachodzie jak przez ostatnie 400km nie minales żadnego samochodu, albo domostwa to przypał.
  • Odpowiedz
  • 1
@yeloneck @PROOOOOH @MrMgr

Lecimy jutro i teraz jestem już bardzo zesrany xdd
Dziękuję za wasze rady na pewno skorzystam i zapamiętam zwłaszcza te kangury

Jak czegoś nie będę wiedział będę próbował pisać na tagach bo mimo że to tylko wykop już nie raz
  • Odpowiedz
  • 0
@MrMgr @yeloneck @PROOOOOH
Przepraszam że wam zawracam głowe ale mam następne pytanie. Jaką karte sim najbardziej polecacie? Tak żeby było sporo neta. Jestem właśnie w trakcie przesiadki w Tajpej w Australi będę za jakieś 17 godzin( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@Malistral: co do konkretnych simow to ci nie doradze, bo sam mam po prostu abonament, ale polecam jakas siec ktora bedzie dzialac na sieci Telstra, maja najlepszy zasieg poza miastem (co nie znaczy, ze wszedzie jest zasieg - nie ma ludzi, nie ma zasiegu). Na wschodnim wybrzezu nie powinno byc tragedii z zasiegiem, ale Australia ma ogromne obszary gdzie zasiegu nie ma (jak w zeszlym roku jechalem z Port Augusta
  • Odpowiedz