Wpis z mikrobloga

Mirki, czy to opłacalny komp do 6.5k PLNów? Generalnie wolę coś z komponentami AMD, a komp ma być do pracy (administracja sieciami, wirtualizacja, programowanie, edycja grafiki) a okazjonalnie sobie w coś pogram

Bez dysków i z małym SSD, bo to pójdzie z odzysku ze starego kompa - na SSD ma być tylko system i najważniejsze aplikacje, a reszta na HDD (2x 2 TB w RAID 1).

https://www.komputronik.pl/zbuduj-pc/Do7YJNPbk5-QL75Yl667x

#pcmasterrace #komputery #amd #ryzen #radeon
  • 24
Zmień ssd na 500gb. Różnica cenowa nieduża, a zapas miejsca na ssd się przyda na większe aplikacje do pracy. Ja początkowo postawiłem na ssd 500gb i hdd 4tb. Aktualnie na hdd dalej mam w cholerę wolnego miejsca, a ssd dokupiłem jeszcze 500gb, bo się okazało, że jedna 500 to za mało ;)
Aplikacje teraz zajmują coraz więcej miejsca, a zawsze lepiej je z ssd odpalać, a na hdd tylko magazyn zrobić.
@Evilus: Przy procesorze dołożyłbym do 5950x.
Z grafiką od amd bez znacznego podniesienia kosztu nie kupisz nic lepszego. 7800 nie jest lepszy, a zauważalnie lepszy radeon to już koszt powyżej 4tys.

Ogólnie też bym polecał raczej postawić już na am5 i ddr5
Wtedy ryzen 9 7900x
@Evilus To zostaje opcja jak pisałem z 5950x i większym dyskiem, albo przekroczenie budżetu o te 500zl. W drugim przypadku masz później lepiej przy ewentualnej konieczności upgrade. Z drugiej strony jeśli to komp głównie do pracy, to ten spec powinien na długo wystarczyć. Chyba, że masz zamiar się bawić w grube rendery ;)
Ja bym raczej stawiał na rtxa np 4060 ti z 16gb


@cichyluki88: o dżizas, polecasz mu obiektywnie najgorszą wartościowo i dużo słabszą wydajnościowo i jeszcze droższą kartę obecnej generacji w miejsce właściwie najlepszego wyboru, który już ma w koszyku? Wystarczy choćby rzucić okiem na dowolne recenzje, żeby wiedzieć, że RTX 4060ti o mocy niewiele przekraczającej RTXa 3060ti poprzedniej generacji, ale za to droższy to właściwie najgorszy możliwy obecnie wybór. Serio mu
@Evilus: wiesz, że ta obudowa to taka lekka kaszana? Napędy obecnie kupuje się zwykle zewnętrzne, podłączane na USB.
ASUSy to najgorsze płyty z B650 pod względem sekcji zasilania.
RAM minimum 5600, ale najlepiej 6000 - a i to da się taniej niż tu pokazujesz.

A karta ci podrożała o 5 stów, może zostań przy tej z ktr.
Zasilacz nadal kopiasty- masz jakiś sentyment do chiefteca?

Co cię w ogóle pcha do