Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak się czujecie z tym, że trzeba zarabiać kilka tysięcy więcej, żeby realnie dogonić osobe, która dostała mieszkanie od rodziców? Mnie troche boli
Nie masz mieszkania czyli musisz wynając, poźniej najczęściej wziąć kredyt, kupić i wyposażyć, czyli duże koszta na bardzo długo
Osoby z mieszkaniem na start ten miesięczny koszt mogą poświęcić na cokolwiek

#nieruchomosci #przegryw #pieniadze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
Jak się czujecie z tym, że trzeba zarabiać kilka tysięcy więcej, żeby realnie dogonić osobe, która dostała mieszkanie od rodziców?


@mirko_anonim: Czuję się z tym tak, że zamiast #!$%@?ć o tym robię swoje, żeby móc tak kiedyś ustawić moje dzieci na start dorosłości.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Jesli te kilka tysięcy każdego msc robi Ci taką różnicę to niestety ale nigdy nie dogonisz takich ludzi.

To jest raptem poniżej 1k EUR. Uwierz mi, że dochodzenie do pieniędzy własnymi siłami jest dużo lepsze niż spadek od rodziców i te 3-4k na plus miesięcznie. Mam wielu znajomych, którzy od rodziców dostawali mieszkania, samochody, są bogatsi dużooo bardziej ode mnie majątkowo, natomiast ja idę i kupuję co chcę
@Bad_Wolf: Jesteś zawistnym polaczkiem, ty nie dostałeś pomocy, to inni też nie powinni dostać i winni radzić sobie sami. Druga sprawa to że sam sobie poradziłeś, szczerze gratuluję, większości się nie uda. ¯\(ツ)/¯
@mirko_anonim: tak sie z tym czuje, ze muszac DOPLACAC do zycia mojej mamy, nie majac dachu nad glowa od rodzicow za niedlugo bede mieszkal juz po latach wynajmu juz na swoim (25lvl), jak tylko je wykoncze :P

+ 3 lata temu kupilem sobie dobrze wyposazone auto z salonu klasy D (22lvl)

Nie ma potrzeby posiadania kasy rodzicow by ogarniac finansowo zycie.
@mirko_anonim: a ja wolę trzepać dobry hajs niż cokolwiek "dostać" od rodziców.

Jak kupiłem pierwsze mieszkanie to ojciec kasował mnie za paliwo jak miał do mnie przyjechać pomóc cokolwiek z wykończeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sąsiadka/koleżanka dostała podobne mieszkanie od rodziców, ale zarabiając 3.5-4k czasami musi sobie na obiad mięsa odmawiać a ja nie wiem co robić z kasą mając 40-50k/msc (