Wpis z mikrobloga

owszem ale dlaczego nadciśnienie dużo dużo częściej występuje u ludzi otyłych niż u szczupłych?


@czarna_olewka: @bartez_94 @galicjanin to jest zawsze ten sam zestaw: nadwaga/otyłość + nadciśnienie + cukrzyca. Oczywiście, że cały ten zestaw bierze się z trybu życia w 90%. W pozostałych 10% to jest cukrzyca typu 1 i nadciśnienie dziedziczne, na które faktycznie nie ma wpływu tryb życia.
  • Odpowiedz
W ogóle to młody chłop, ledwo po trzydziestce, a już problemy zdrowotne jak dziadyga po 50tce. Trochę siara w obecnym trendzie bycia fit. Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że pierwszym krokiem do zdrowego ciała to odstawienie cukru i picie dużej ilości wody - tylko tyle i aż tyle.
  • Odpowiedz
Ciekawe jak to skomentuje ta zona świadka co tutaj się udzielała, że krzys nie jest gruby, krzys ma chorobę z dzieciństwa. A lekko wleciało 1000 pustych kalorii z kolo, słodyczy i 2l soki. Rzeczywiście choroba fest, ale nazywa się obzarstwo
  • Odpowiedz
@Ja_nie_stond: Ja odstawiłem Cole, soczki, cukier całkowicie i praktycznie w dwa miesiące bez żadnych ćwiczeń schudłem 15 kg. Potem dołożyłem trochę ruchu, najpierw spacery później basen i samo poszło.
Odradzam picie coli itp. napojów częściej niż szklankę do pizzy raz na pół roku (jeśli ktoś to lubi) ;)
  • Odpowiedz
@galicjanin
Każdą tj.: Coca-Cola, Pepsi, Sprite, (oraz) Sok Capi, Kubuś itp. Ja piłem wtedy i mam tak do dzisiaj, że piję tylko H2O(nie smakową z cukrem!), kawę, herbatę i piwo czasami (jak się chciałem odchudzić to alkoholu nie piłem wcale) :)
  • Odpowiedz
@El_Kamilos23: cześć, możesz to bardziej rozwinąć? Ja też zmieniłem dietę tzn przestałem piwkowac, jem do 16, z napojów to tylko kawa i woda, od września 2022 do teraz 25 kg w dół.
  • Odpowiedz
@hamerpl92: co konkretnie rozwinąć? Przepis na schudnięcie wg. Mnie (testowany na sobie):
- nie pić słodzonych napojów, najlepiej TYLKO wodę
-nie jeść zbyt dużo, czyli ponad zapotrzebowanie kaloryczne (zależne od innych aktywności i trybu życia)
-zero alkoholu
-unikac jedzenia smażonego i broń Boże przetworzonych gotowców, zamiast tego gotować samemu dużo kasz, twaróg, mięso gotowane, RYBY
- jakaś aktywność fizyczna wskazana. Ja wtedy zacząłem od spacerów, tylko że spacer to ma być
  • Odpowiedz