Wpis z mikrobloga

  • 0
@gorzki99: ktos , kto robil tego mema nie maial zielonego pojecia o historii Slaska i genezie slaskiej gwary , ja tez jczuje sie Slazakiem , chociaz moja rodzina pochodzi z lubelskiego...wyluzuj troche...nie wszystko tutaj musi i jest poprawne historycznie , jezykowo i politycznie...a teraz co ty na to...? identyfikujesz sie...? Czy nie...? bo ja tak , a inni powiedza , ze Niemiec...! Dej na Luz Ziom ! Ty Pieronie Jeden !
jan-koper - @gorzki99: ktos , kto robil tego mema nie maial zielonego pojecia o histo...

źródło: Sei Stolz Schlesier zu Sein

Pobierz
identyfikujesz sie...? Czy nie


@jan-koper: Jeszcze jak!!!!

Picrel skad pochodze i gdzie mieszkam cale zycie.
Gowno mnie obhodzi co se ktos mowi.

ktos , kto robil tego mema nie maial zielonego pojecia o historii Slaska i genezie slaskiej gwary


I wlasnie dlatego mnie to ztriggerowalo. Gowno wie ale sie wypowie.
gorzki99 - > identyfikujesz sie...? Czy nie

@jan-koper: Jeszcze jak!!!!

Picrel skad...

źródło: Screenshot_1510

Pobierz
@jan-koper: "Swoj chlop" i nie lubi jak sie szarga jego dziedzictwo i pochodzenie.

Z ciekawostek to Ci opowiem:
Bylem kiedys (jak pracowalem w poprzedniej firmie) "wypoyczony" do naszego niemieckiego oddzialu. Atmsfera super - codziennie gril i picie pod hotelem :PP

I kiedys wszedl temat - "jakiej muzyki kto slucha". Postnowilem przytrolic i jak padlo na mnie to puscilem "Ein Heller und ein Batzen" (rzecz sie dziala na saksach)

NIemcy zmieszani i
  • 0
@gorzki99: ja zyje w BRD od 1995...mogles im przytrolic Kanonier Erika...Lol ! a byles w zachodnich , czy we wschodnich Niemczech ? bo to jest kolosalna roznica...mentalnosciowa i kulturowa...wschodni sa bardziej podobni mentalnosciowo i kulturowo do Nas...ruski mir tu tez zrobil swoje...a zachodni uwazaja sie caly czas za tych wyzszych kulturowo..i pod wzgledem statutu spolecznego...
a byles w zachodnich , czy we wschodnich Niemczech ?


@jan-koper: Jezdze praktycznie po calych niemczech ( Okolice stuttgartu, ravensburg, bremen, monchium, neckarsulm, kamenz i inne - taka praca) ale wtedy akurt to byly wschodnie niemcy - niedaleko Lipska.

Swego czasu pol roku mieszkalem (niezawodowo) niedaleko gelsenkirchen (czyli totalnie druga strona niemiec niz Lipsk :DD)