Wpis z mikrobloga

Wiele rad Jordana Peteresona z książki "12 życiowych zasad" to truizmy, ale przykład Gargamela pokazuje, że są ludzie, którym nadal trzeba je tłuc do głowy.

Zanim zaczniesz krytykować świat – posprzątaj swój pokój - Jeśli jesteś przemocowcem wyżywającym się psychicznie na swojej 16-to letniej dziewczynie to serio nie powinieneś publicznie krytykować ludzi, którzy chcą sobie pograć w Harry'ego Pottera.

#heheszki #gargamel #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa
archubuntu - Wiele rad Jordana Peteresona z książki "12 życiowych zasad" to truizmy, ...

źródło: 651283590390e_dzewczyna-gargamel-655

Pobierz
  • 27
Zanim zaczniesz krytykować świat – posprzątaj swój pokój - Jeśli jesteś przemocowcem wyżywającym się psychicznie na swojej 16-to letniej dziewczynie to serio nie powinieneś publicznie krytykować ludzi


@archubuntu: czy ten cytat zezwala na krytykowanie PO posprzątaniu, czy to taki truizm mający zamykać mordy każdemu kto nie jest świętym? Gargamel już dawno mówił o tym że odwalał manianę kilka lat temu, polazł się leczyć i ogarnąć. To wystarczy, czy poza publicznymi oświadczeniami
  • 51
@wesolyprzegryw: A nie łaska manipulatorze cytować całego zdania? Celowo zestawiłem "znęcanie się nad dziewczyną" i "granie w gierkę" aby ukazać problem skali, który w swoim wpisie zdecydowałeś się pominąć. Nadal podtrzymuje, że ktoś kto ma tak grube akcje za uszami nie powinien pozycjonować się na moralną wyrocznie, co Gargamel robił zarówno na swoim kanale jak i na "Dwóch Typów Podcast".

To wystarczy, czy poza publicznymi oświadczeniami musi
Zanim zaczniesz krytykować świat – posprzątaj swój pokój - Jeśli jesteś przemocowcem wyżywającym się psychicznie na swojej 16-to letniej dziewczynie to serio nie powinieneś publicznie krytykować ludzi, którzy chcą sobie pograć w Harry'ego Pottera.


@archubuntu: ty a tak z ciekawości. To nie jest tak, że gargamel zaczął to robić już po zerwaniu z laską, pójściu na odwyk i na terapię?
Zanim zaczniesz krytykować świat – posprzątaj swój pokój - Jeśli jesteś przemocowcem wyżywającym się psychicznie na swojej 16-to letniej dziewczynie to serio nie powinieneś publicznie krytykować ludzi, którzy chcą sobie pograć w Harry'ego Pottera.


@archubuntu: Ależ proszę bardzo, uciąłem żeby nie zanudzać i przejść do meritum, nie sądziłem że ma jakiekolwiek znaczenie co konkretnie mu się pozwala krytykować. Zwłaszcza że w pełnej wersji to brzmi kompletnie debilnie, bo na logikę to
@archubuntu: ale zastanów się - czy to, że Gargamel był przemocowcrm w jakikolwiek sposób sprawia, że nagle filmy o Chajzerze czy o podrywaczach są niemerytoryczne?
Ten cytat jest idiotyczny, bo wynika z niego że tylko święte osoby by mogły kogokolwiek krytykować.
"jak nie jesteś święty to zamknij mordę i na żaden temat się nie wypowiadaj"


@wesolyprzegryw: Niczego nie zrozumiałeś

Jedyną "grubą akcją" to jest fakt, że żyjemy w czasach kiedy za takie pierdoły facet musi przepraszać i się tłumaczyć jakimś obcym ludziom.


@wesolyprzegryw: Ale widzę jak mocno treść współgra z nickiem, więc jakiekolwiek tłumaczenie nie ma sensu.

@Kryspin013: Aż tak nie orientuję się w chronologii. Nie wiem czy odwyk zaczął
Niczego nie zrozumiałeś


@archubuntu: no nie wiem, inny kolo pyta o to samo, więc skłaniałbym się ku temu że to ewentualnie ty źle przekazałeś nam to co masz na myśli - albo twardo bronisz debilnego argumentu. Sam piszesz że "ktoś kto ma tak grube akcje za uszami nie powinien pozycjonować się na moralną wyrocznie" czyli chcesz żeby ludzie którzy nie są święci zamknęli mordę. Jak można to inaczej rozumieć?

Petersen się
@Kryspin013: Aż tak nie orientuję się w chronologii. Nie wiem czy odwyk zaczął się już po pierwszej dziewczynie, czy po drugiej (tej szesnatsolatce). (O ile dobrze zrozumiałem Twoje pytanie).


@archubuntu: chodzi mi ogólnie o np jego zaagażowanie się w akcję za wolnością≤ wyboru co do aborcji, albo chcoaiżby premierze tego harrego pottera. Z tego co wiem to było grubo już po rozstaniu się z tą drugą dziewczyną. Info o odwyku
@archubuntu W tej zasadzie, moim zdaniem, nie chodzi o to, że sprzątanie koło swojej dupy daje prawo do krytykowania reszty świata tylko o to, że jak każdy ogarnie swoje sprawy to automatycznie większość bałaganu na świecie będzie posprzątana.
W tej zasadzie, moim zdaniem, nie chodzi o to, że sprzątanie koło swojej dupy daje prawo do krytykowania reszty świata tylko o to, że jak każdy ogarnie swoje sprawy to automatycznie większość bałaganu na świecie będzie posprzątana.


@Zazeraxim: Czytałem ten rozdział i ja to zrozumiałem tak, że chodzi o jedno i drugie.

@Kryspin013: Ok, fair enough. Harry Potter był tutaj bardziej przykładem całej działalności. Może jestem idealistą ale serio uważam,
@archubuntu: Doszukujecie się #!$%@? wie czego, a Gargamel to po prostu człowiek bez hamulców moralnych i robi to co robi tj. Jest broniącym w internecie kobiet lewakiem tylko dlatego żeby jakaś kobieta na niego spojrzała. Przecież to klasyczny przykład spermiarza, który sprzedaje siebie za możliwość bycia z kobietą. Takich "ludzi" jest ogrom dlatego sytuacja matrymonialna wygląda jak wygląda.
@Kryspin013: Ok, fair enough. Harry Potter był tutaj bardziej przykładem całej działalności. Może jestem idealistą ale serio uważam, że jeśli ktoś zajmuje się publicznie krytyką takich postaw (i w pewnym sensie opiera na tym swoją działalność internetową), to powinien mieć swoje życie bardziej uporządkowane.


@archubuntu: no tak, ja się z tym zgadzam i ogólnie uważam, że dobrze, że sprawa wypłynęła. Ale by być fair krytykowanie jego teraźniejszych działań z perspektywy