Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zjechałem do domu opiekować się matką ~70lvl. Smutno jest patrzeć jak osoba, która kiedyś ogarniała rzeczywistość w stopniu wystarczającym teraz patrzy się w TVN jak sroka w gnat i bez krytycznie łyka wszystko co tam mówią. Już rozumieć czemu TVP został przejęty przez PiS.
Po przemowie Tuska z Trzaskowskim (słuchałem jednym uchem bo robiłem swoje rzeczy) rozmowa typu:
Ja: Czego dowiedziałaś się z tej przemowy.
M: Dobrze robią, będą rozliczać PIS. Powstrzymają to złodziejstwo. I imigrację... też z tym skończą.
Ja: Którą konkretnie rzecz chcą rozlicza?
M: Wszystko będą, zobaczysz.
Ja: Ale co dokładnie na ten temat mówili?
M: No, już dokładnie nie powtórzę, ale wiesz o co chodzi. Oni będą to rozliczać... jak to zrobią to unia da nam KPO. Sądy też, tam porządek zrobią jak się należy... itp itd bla bla

Dalej nie chciało mi się drążyć. Smutne jest na to patrzeć, bo to moja matka. Eh...

Z drugiej strony jest to unikatowa sytuacja przyjrzeć się temu co można zobaczyć w telewizji i jak to oddziałuje na ludzi nie ogarniających rzeczywistości. Telewizję widzę o piątku i od razu odkryłem w sobie ponownie przygnębienie niewiadomego pochodzenia. Otóż przygnębiające jest to jak ta cała kampania nakierowana jest na ogłupianie właśnie takich ludzi. Ludzi podatnych na szantaż emocjonalny. Akurat moja matka jest przykładem anegdotycznym, ale przeciętny zjadacz chleba zapytany czemu chce głosować na PO czy PiS (czy coś tam podobnego) nie będzie w stanie dać jednego sensownego argumentu - nie odnoszącego się do ogólników czy emocji. Chociażby ktoś powiedział "bo Trzaskowski jest przystojny" - z tym nie da się polemizować, to jest jakieś konkretne zdanie, które można uznać za racjonalne albo nie.

No i moja nic nie znaczące przemyślenia z dzisiaj: całe to gówno (demokratyczne wybory) ma za zadanie grać na emocjach przeciętnego człowieka, który ma nie rozumieć czemu jest za X. I dlatego jest to takie przygnębijące.

Taki wylewny jestem... dobrej nocy.

#nieogladajtelewizji #wybory2023 #tvpis #polityka #koalicjaobywatelska #pis #konfederacja #lewica



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
przeciętny zjadacz chleba zapytany czemu chce głosować na PO ... (czy coś tam podobnego) nie będzie w stanie dać jednego sensownego argumentu

@mirko_anonim: XD
--- rozliczenie kierownictwa Pis za próby zmiany ustroju państwa poprzez przejęcie i uzależnienie władzy sądowniczej od władzy wykonawczej.
--- afera wizowa - złapanie wszystkich zaangażowanych w proceder
--- afera zbożowa - zaangażowanie polityków Pis w spółkach i instytucjach rolniczych w nielegalne działania w obrocie zbożem
--- skoki
  • Odpowiedz
@Dragonan: tak ty to wiesz ale 90% elektoratu KO to przygłupy tak samo jak elektoratu PiS bo to typowa betonoza to już lewica ma bardziej ogarniętych wyborców bo oni choć poyebane poglądy to mają wiecej idealistów wśród swoich wyborców którzy coś tam wiedzą co jest 5 podobnie Konfederacja. Natomiast elektorat PiS i KO to tragedia. Zresztą oni tak rozlicza PiS jak PiS rozliczało ich XD na urodzinach Mazurka przy wódce śmiejąc
  • Odpowiedz
90% elektoratu KO to przygłupy

No chyba nie bardzo. KO ma najbadziej inteligencką bazę wyborców ze wszystkich partii. Najbardziej wiedzą czym jest państwo i jak powinno działać.

Zresztą oni tak rozlicza PiS jak PiS rozliczało ich

A za co niby Pis miałoby rozliczyć PO?
I tu właśnie widać jak bardzo nieogarnięty jesteś. 90% tych "przygłupów" z PO bije cię na głowę w świadomości społecznej i politycznej.
  • Odpowiedz
@Dragonan chyba żartujesz xD na zarzut głosowania jak PiS gościu z KO stwierdził, że głosowali tak bo PiS by marudził że opozycja im przeszkadza xD jedyne co ich różni to to że zamiast propagandy religijnej będzie propaganda tęczowo-europejska, wielka mi różnica xD
  • Odpowiedz
@Saprofit a jaką ma wiarygodność KO, skoro nie wszędzie byli przeciwko PiSowi? lockdowny i tarcze covidowe dały możliwość przepływu monstrualnej ilości gotówki, tak samo jak inne socjalne programy, no i popatrz KO też była za. Nie wiedzieli że to tak się skończy?
  • Odpowiedz
a jaką ma wiarygodność KO, skoro nie wszędzie byli przeciwko PiSowi?


@Docent_Jan_Mula: bo jak powszechnie wiadomo, bycie w opozycji to jest bycie zawsze na nie, nieważne od tego czy głosujesz nad czymś obiektywnie dobrym, czy nad ustawą o zakazie połowu karpia w jeziorze pod Przasnyszem. No i jest argument ostateczny - covid i lockdown xD Bo jak również powszechnie wiadomo, stosowanie powszechnej na całym świecie praktyki w czasach pandemii nieznanego wcześniej
  • Odpowiedz
Nikt nie wiedział xD A z perspektywu czasu to sobie można pieprzyć.


@bacaa90: nie wiadomo to było na początku 2020, pod koniec roku już było wiadomo, że to niezbyt groźny wirus z medianą zgonów 75 lat, gdzie ponad 85% zgonów była po 60 r.ż
  • Odpowiedz
@bacaa90 Co takiego zrobiła KO że mam im wierzyć? To że nie są PiSem mi nie wystarczy. Argument że większość coś robi nie świadczy o niczym bo przecież większość wybrała PiS a chyba nie powiesz że to dobrze( ͡º ͜ʖ͡º) I ja ci podałem ważne głosowania a ty odwracasz kota ogonem i spłycasz to do jakichs bzdur
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ja ogólnie zagłosuję na opozycje, ale czasem jak widzę tvn albo patrzę co tam w wyborczej wymyślają to się zastanawiam kogo kręci takie gówno xD oczywiście przekaz nie jest taj debilny jak tvp no ale rozumny człowiek widzi różne manipulacje przekazu. Starszy człowiek przestaje mieć szanse ogarniania tego.
  • Odpowiedz
Po przemowie Tuska z Trzaskowskim (słuchałem jednym uchem bo robiłem swoje rzeczy) rozmowa typu:

Ja: Czego dowiedziałaś się z tej przemowy.

M: Dobrze robią, będą rozliczać PIS. Powstrzymają to złodziejstwo. I imigrację... też z tym skończą.

Ja: Którą konkretnie rzecz chcą rozlicza?

M: Wszystko będą, zobaczysz.

Ja: Ale co dokładnie na ten temat mówili?

M: No, już dokładnie nie powtórzę, ale wiesz o co chodzi. Oni będą to rozliczać... jak to zrobią
  • Odpowiedz