Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pytanie.
Wybieram się w listopadzie do Norwegii, głównie będę się kręcił w okolicach Oslo. Łącznie będę tam 4 dni.
Zamierzam wynająć samochód. I teraz pytanie. Jak wygląda obecnie dostępność elektryków? Warto brać elektryka na te dni, czy lepiej iść klasycznie w benzynową opcje?
#kiciochpyta #pytanie #norwegia #oslo #paliwo #elektryki #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@seraph88: spróbuj się w apce getaround zarejestrować. nie wiem, czy da radę bez norweskiego numeru telefonu, ale warto spróbiować
  • Odpowiedz
  • 0
@Fedain: mi bardziej chodzi o dostępność stacji ładowania. Wiem, że w Norwegii elektryki są bardzo popularne i zastanawia mnie, czy lepiej iść w tę stronę, czy nie będzie kolejek itp.
  • Odpowiedz
@seraph88: Jak się będziesz kracie w okolicach Oslo, to ładowarki problemem nie są. Raczej ważne żeby mieć dostęp do gniazdka w miejscu noclegu. Wokół Oslo nie wykręcisz raczej w jeden dzień więcej niż 300km (na norweskich "autostradach" to ~5h jazdy)
  • Odpowiedz
Nie myślałem o tym. Dzięki!


@seraph88: Elektromobilnosc wymaga zmiany sposoby myślenia o "tankowaniu". Tak, przy elektryku trzeba myśleć jak naładować jak się nie jeździ, żeby nie tracić czasu i pieniędzy na lądowanie w trasie.
  • Odpowiedz