Wpis z mikrobloga

Mireczki, jaką pracę można by połączyć z grafiką komputerową (ogólnie wizualiami), żeby pracowała też druga półkula mózgowa odpowiedzialna za obliczenia, myślenie, przewidywanie - ogólnie żeby nie mieć tylko dotyczenia z rozwojem w zakresie kreatywnym, bo czuję że zgłupiałem chyba trochę xd..
Chciałbym też móc wysilać umysł trochę, nawet jeśli trzeba to mogę pomyśleć o przebranżowieniu. Jestem trochę zagubiony na rynku pracy.
Proponowane było mi jako rozwiązanie data visualization bo mam studia z ekonometrii, i mogę się nauczyć pythona ale w sumie nie wiem, czy jest na rynku zapotrzebowanie na to?
1. Trochę nie chcę znowu kombinować, uczyć się wszystkiego po trochu ale nadal nic nie umieć żeby się zostać bez pracy a jestem już po 30. To wydaje mi się tak interdyscyplinarną pracą że jest podobne do UX, tylko tam zamiast nauki ścisłej wchodzi bardziej psychologia.
2. Czy spotkaliście się może z kimś takim do kogo można się zgłosić o prowadzenie w karierze? Powiedzmy że nie wiem gdzie dalej postawić nogę, może są jacyś ludzie którzy pomagają w tym, pomagają ustawić karierę, pokazać możliwości, połączyć z ludźmi?
3. Chciałbym aby zawód był interesujący w spojrzeniu na przyszłość i rozwój AI, tak aby codzienność powiększała wiedzę co do tych narzędzi.
#pracait #pytanie #grafika #grafikakomputerowa #programowanie #datascience #sztucznainteligencja #analizadanych #wykop30plus #userexperience
  • 9
Jeszcze może wrzucę taką wypiskę z potencjalnych przyszłych zawodów. Nie mówię że coś z tego będzie powyższym, ale z wypisanych w tym artykule te 3 zostawiłem sobie

Zawody Przyszłości 2025+:
Projektant inteligentnego domu (Smart Home Designer)Wraz z rozwojem technologii z obszaru IoT (Internet Rzeczy), AI i możliwości posiadania czujników właściwie wszędzie, zapotrzebowanie na projektantów inteligentnych domów może gwałtownie rosnąć. Już dziś firmy z branży inteligentnego domu zatrudniają projektantów, którzy mają odpowiednie połączenie
@interpenetrate: Mam złe wiadomości, jeśli piszesz, że tylko jedna półkula jest odpowiedzialna za myślenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to grafika 3d ma chyba też sporo aspektów czysto technicznych. Design UI/UX to też trochę rysowania i dużo analizy przypadków użycia, zachowań użytkownika, itp. No i jest jeszcze ta wizualizacja danych, ale to chyba w 80% statystyka i normalizacja danych, więc kreatywna cześć jest raczej
Mam złe wiadomości, jeśli piszesz, że tylko jedna półkula jest odpowiedzialna za myślenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kresse: tzn. to takie uproszczenie, ale w sumie dowiem się więcej - a jak jest w rzeczywistości? Jest to taki pogląd mniej więcej prawdziwy jak z iq?
data visualization developer

wizualizacja danych


@peoplearestrange: @Kresse: na to są w ogóle jakieś pozycję junior? Jak się w takie coś w ogóle wkręcić z grafiki? Ogólnie robiłem za drugi kierunek bigdata na studiach ale przerwałem go przy zaliczeniach
Edit. Poogladalem sobie na YT i muszę przyznać że chyba bardziej mnie jara to co jest pod tym obrazkiem niż sama graficzna reprezentacja, nie wiem czy nie sztuka dla sztuki trochę? Taka
Od dziecka chciałeś iść w to?


@interpenetrate: Trafiłem trochę przez przypadek do takiego studia po technikum, bo ogólnie "chciałem robić grafikę"
a już mi leci chyba 12 rok w branży ;)
loczyn - >Od dziecka chciałeś iść w to?

@interpenetrate: Trafiłem trochę przez przyp...