Wpis z mikrobloga

Na temat zarobków w CPK narosło już trochę mitów. Na kierunku, który skończyłem (Transport - Politechnika Warszawska) wiele studentów ponoć ciśnie specjalizacje lotniczą "bo CPK zatrudnia".

Z grubsza znam pensje w CPK i wcale nie są takie niesamowite.

Starszy specjalista dostaje 11-12k brutto, premii brak.
Ekspert dostaje 12-15k brutto, premii nadal brak.
Nie wiem, jak Starszy ekspert, pewnie 20k +/-.

Dostać się jest trudno. Ludzi bez doświadczenia nie chcą. Nawet na specjalistę najczęściej jest dość dużo wymagań.

Wymagania na ekspertów przyprawiają o zawrót głowy.

Starszy ekspert to już wymiatacz na poziomie princ-i-pal deva czy innego boga IT. (wtf wykopie, cenzurujecie tzipę?)

Aplikowałem i pomimo 10 lat doświadczenia w telco i pracy projektowej nie dostałem nawet jednego zaproszenia na rozmowę. Dostał kumpel z firmy, ale był napraaaaawdę dobrze dopasowany do ogłoszenia. 8 lat stażu w branży. Na starszym specjaliście dostał 11k brutto.

Nie wiem, czy ktoś tu z PW transport to czyta, ale jeśli tak, to dajcie znać na priv to poratuję Was info gdzie się ile zarabia w firmach, w których najpewniej wylądujecie po studiach, jeśli nie przebranżowicie się na IT (co szczerze polecam :)).

#cpk #transport #studbaza #studia #politechnikawarszawska
  • 13
@Yuri_Yslin: w wielu zawodach zarabia się lepiej niż po transporcie. byle elektryk czy instalator jakiegoś szajsu na działaności wyciągnie więcej, nie wspominając o zawodach medycznych, gdzie spokojnie zarabia się 200-400 zł/h. w dzisiejszych czasach nawet fryzjer może zarobić więcej. studia techniczne są przereklamowane, informatyka również.
e dopasowany d


@Yuri_Yslin: ale jesli ktos sie interesuje transportem np. kolejowym czy inna galezia (sam studiuje wlasnie na WTPW, drugi rok), to po co wg ciebie kazdy ma isc w IT? Juz teraz dla nowych talentow wejscie w ten swiat jest w #!$%@? trudnym zadaniem. Kilkaset aplikantow na darmowe (!) staze w jakis januszexach IT.
Na studia idzie sie tez dla pasji. Idzie sie tam by pracowac w branzy ktora
(sam studiuje wlasnie na WTPW, drugi rok)


@Deme3K: Witaj, kolego z mojego starego wydziału :) Skończyłem Teleinformatykę na Transporcie PW - praca inż/mgr u profesora Mirosława :)

Czasy studiowania były przemiłe, ale szczerze? Idź kolego do IT, nie trać życia. Chyba, że naprawdę od dziecka pasjonujesz się np. sterowaniem ruchem kolejowym lub lotniczym i na 100% wiesz, że to jest to.
od zawsze uwielbialem tematy logistyczno-transportowe. Nawet technika logistyka zrobilem, co nawet nie zaluje. Przyjechalem tu bo chcialem sie dowiedziec wiecej o organizacji ruchu kolejowego. Analizy przewozowe, modelowanie transportowe itp. I to jest wlasnie to co chce robic w zyciu. IT mnie jakos nie kreci, jedynie kiedys robilem kurs analityka danych od googla (nie skonczylem :p bo dostep darmowy mi wygasl :p)
I jedynie mnie zamartwia czy znajde prace gdzies indziej w tym