Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mocno mnie denerwuje, że PO stawiając od dawna oczekiwany postulat zniesienia podatku B elki, jednocześnie dała warunek, że dotyczy to oszczędności do 100 tysięcy złotych. Przecież twardy elektorat PO, wielkomiejska klasa średnia ma często większe oszczędności. PO sugeruje, że powyżej 100 tysięcy złotych oszczędności jest się kimś bogatym. Ja mam ponad 500 tysięcy oszczędności i nie czuję się bogaty. Nie zagłosuję na PO. Mogliby zmniejszyć podatek Belki z 19% do 10% dla każdego, zamiast obwarunkowania kwotowego.
#zalesie #polityka #tusk #wybory #po #platforma #pis #ekonomia #gospodarka #podatki #polska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@ElMatadore: to jest zdecydowanie głupszy pomysł. Obejmuje podatkiem potencjalnie najbardziej korzystne dla gospodarki inwestycje, a promuje wkładanie oszczędności w banki i powiększanie długu publicznego
@ElMatadore: dług publiczny nie jest czymś negatywnym, ale jest nagminnie nadużywany przez większość partii rządzących na całym świecie i do tego wprowadza się dodatkowy wytrych w postaci funduszy pozabudżetowych. Nie postuluję jego likwidacji ani ostrej redukcji (choć jestem za wprowadzeniem dodatkowych zasad co do funduszy), ale nie chciałbym, by osoby wspomagające zadłużanie państwa miały preferencyjne warunki podatkowe

Jestem zwolennikiem wprowadzenia progresjii w podatku belki, jestem zwolennikiem progresyjnego podatku katastralnego, jestem też