Wpis z mikrobloga

Dobra to teraz tak, powiem wam co ja czyli wanzej z wykopu uważa na ten temat. Więc tak, czy rosja powinna się wykrwawiać na ukrainie? Jak najbardziej. Czy ukraińcy powinni ginąć? W żadnym razie, ale taka jest kolej rzeczy, jeśli rosjanie mają to ukraińcy też musza.Czy rosja powinna przegrać a ukraina odzyskać terytoria? Jak najbardziej im słabsza zniszczona rosja tym lepiej dla nas. Czy ukraina powinna dostać pomoc w odbudowie kraju przez firmy zagraniczne i może jakieś polskie? Tak, dzięki temu możemy coś zarobić i zyskać jakieś wpływy tam. Czy ukraina będzie puppetem usa i innych podzielonym na strefy wpływów i czy to dobrze? Będzie a dobrze dla nas będzie jak coś zyskamy na tym. Czy ukraina powinna wejść do unii i nato? Tak średnio, dla nas jest lepiej jeśli wszystkie dotacje unijne czy pomoce w uzbrojeniu naszej armii wyniku bycia flanką nato zostaną u nas. Czy powinniśmy wymuszać ekshumacje ofiar rzezi? Jak nadarzy się okazja moglibyśmy wykorzystać fakt że będą słabi. Czy powinniśmy wywierać na nich presję żeby przestali uważać upa za bohaterów i używać czarno-czerwonej flagi? Nie, dla nich to bohaterowie jak chmielnicki więc to jest zadanie niewykonalne. Ale jeśli któryś zacznie to robić w polsce powinno to zostać uznane za gloryfikowanie zbrodniarzy (nie wiem czy jest jakieś prawo regulujące to, albo czy to się zalicza do gloryfikowania systemów totalitarnych) i powinno się wyciągnąć konsekwencje w stosunku do tej osoby. Jak powinno się ich traktować w polsce? Jeśli respektują nasze zwyczaje i prawa to powinno się ich traktować jak normalnego obywatela. Powinno się im dać szansę na pracę, rozwój, zakładanie własnych biznesów oraz promować naukę naszego języka, w skrócie niech będą traktowani jak rodowici polacy. Tak samo uważam że nie powinno się ich na siłę polonizować oraz zabraniać im pielęgnowania swoich tradycji oraz języka. Czy są oni nam potrzebni? Tak, jak najbardziej. Dobra to tyle bo idę sobie herbatkę zrobić z mlekiem, a jeśli o czymś zapomniałem i kogoś interesuje moje zdanie na dany temat to piszcie się śmiało możemy się wymienić spostrzeżeniami i poglądami ʕʔ A dla zainteresowania zdjęcia Krakowa i Lwowa, bliźniacze miasta (ʘʘ)

#ukraina #rosja #wojna #polska #przemyslenia #przemysleniazdupy
Wanzey - Dobra to teraz tak, powiem wam co ja czyli wanzej z wykopu uważa na ten tema...

źródło: 1a.-Rynek

Pobierz
  • 15
Czy ukraina powinna wejść do unii i nato? Tak średnio, dla nas jest lepiej jeśli wszystkie dotacje unijne czy pomoce w uzbrojeniu naszej armii wyniku bycia flanką nato zostaną u nas.


@Wanzey: Tak sobie właśnie przeciętny Polak wyobraża Unię Europejską i NATO. Jak ciotkę ze Stanów, co w latach 80. wysyłała paczki i dolary. I najważniejsze, żeby wysyłała na nasz adres a nie tego kuzyna, co mieszka dom obok.
  • 0
@JPRW: No ja jakiś wybitny nie jestem i jakiś większych godnych podziwu sukcesów nie osiągnąłem XD No ale tak ja chce żeby leciała kasa, widziałem jak wyglądała huta, jak wyglądał zalew i widzę jak wygląda teraz, widzę jak wyglądają place zabaw i wszystko, jaki tramwaj jedzie prosto do centrum. Więc tak jak najwięcej kasy dla nas żebym mógł żyć, żreć i bawić się w komfortowych warunkach (
im słabsza zniszczona rosja tym lepiej dla nas

ale ty wiedz że putin jest na rosyjskie standardy umiarkowany i w miejscu jego świty nie powstałby demokratyczno-liberalny rząd a ruskie NSDAP
@Wanzey: Ukraina powinna wejść do NATO bo wtedy oni będą krajem frontowym na którym ruscy będą waleni przez najpotężniejszy sojusz militarny a nie my, do UE też powinni wejść żeby mieli kase po wojnie się odbudować bo jeśli nie dostaną tych pieniędzy od zachodu to ruskie mogą próbować zrobić z nich w przyszłości Białoruś teraz pewnie może się to wydawać jak science-fiction ale w przyszłości po wojnie może być różnie
  • 0
@mial85 W sumie o tym nie pomyślałem () Ale czy ukraińcy daliby z siebie zrobić białoruś skoro mają teraz duże poczucie tożsamości narodowej i nawet ci którzy byli prorosyjscy teraz ruskich nienawidzą. Ale z drugiej strony jak chociaż trochę poczują sie jak się żyje na zachodzie to mogą zobaczyć w jakim gównie żyli pod ruskimi wpływami ()
do UE też powinni wejść żeby mieli kase po wojnie się odbudować bo jeśli nie dostaną tych pieniędzy od zachodu to ruskie mogą próbować zrobić z nich w przyszłości Białoruś teraz pewnie może się to wydawać jak science-fiction ale w przyszłości po wojnie może być różnie


@mial85: Wystarczy żeby zrobili to co w Gruzji i już mamy nieciekawie. Ledwo kilkanscie lat po wojnie a już jest tam władza współpracujaca tu i