Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie są wady mieszkania w szeregówce na gównoosiedlu łanowym w polu kapusty vs nowe budownictwo w średnim miejscu w #warszawa dla dwójki kidultów? Porównujemy względem mieszkania, a nie domu, który na tym etapie życia kategorycznie wykluczam.

Zalety jakie widzę:
- łapie się na #bk2%
- większy metraż
- ciszej od ulicy, czystsze powietrze
- wszędzie do podstawowych usług blisko: sklep, paczkomat, siłownia, kosmetyczka, fryzjer, stomatolog w zasięgu 5-10 minut
- tereny zielone na spacery/bieganie bardzo blisko
- można spokojnie pojeździć na rowerze
- dojazd do innych usług jak kino, teatr, lotnisko, jakiś escape-room odrobinę dłuższy

Wady:
- uzależnienie od samochodu
- trzeba samemu ogarniać remonty, popsute instalacje, piec,naprawę dachu, czyszczenie kostki i elewacji, tzn. zapłacić za to
- trudniej sprzedać, wolniej rośnie cena

Szkoły, przedszkola, żłobki nas nie dotyczą, dojazd do pracy nie jest problemem, w razie czego uber dojeżdża za parę złotych.
Coś pomijam? Aha, jestem 100% teoretykiem, mieszkałem tylko w mieszkaniach w gęstej zabudowie i w domu wolnostojącym xD.

#nieruchomosci #warszawa #mieszkanie #segment #dom #patodeweloperka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
Zależy gdzie to osiedle, czy to Wawer czy pod Grodziskiem ;)

Wady to uzależnienie od auta, strata czasu itd. zależne od odległości / dostępu do ekspresówek. Czy jest komunikacja miejska, zasięg usług typu Uber/etc

Generalnie czy Wawer czy Grodzisk, z bąbelkami musisz zapierdzielac do dzielnic/miasta gdzie jest infrastruktura, na tych osiedlach praktycznie nic nie ma
  • Odpowiedz
- trzeba samemu ogarniać remonty, popsute instalacje, piec,naprawę dachu, czyszczenie kostki i elewacji, tzn. zapłacić za to


@chaosrising: To nie wada, to dorosłośc. I co to #!$%@? są "kidulty" ?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @chaosrising: bez komunikacji, tzn. jest przystanek autobusowy kilometr od bramy osiedla z autobusem co 30 minut, więc dla mocnych desperatów xD, do P+R 12 min, ubery dojeżdząją, do ekspresówki 8 minut, dzieci nie ma i nie będzie.

@GOHAN w sumie to u mnie to bardziej okres nastoletni, bo wtedy mieszkałem w domu jednorodzinnym i #!$%@?łem przy nim nonstop. Ogólnie dążę do optymalizacji obowiązków, w mieszkaniu baaaardzo
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @GOHAN: "Proszę uzasadnić swoje istnienie." xD https://www.youtube.com/watch?v=FQXAqP6ReqY
Ale nie odbiegajmy od tematu, tylko wspólnie poszukujmy wad tanich budynków mieszkalnych dla współczesnych przedstawicieli salariatu aspirujących do klasy niższej-średniej.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To, że jest więcej ludzi w klasie średniej niż było kiedyś, albo że te dysproporcje między klasą średnią a biedakami są mniejsze nie znaczy to, że trzeba sobie na siłę umniejszać. Jak chcesz kupić mieszkanie na kredo to jesteś co najmniej w klasie średniej. Biednym ludziom kredytu nikt nie da.

W każdym razie, jako mieszkający całe życie w domu jednorodzinnym, aczkolwiek mający za sobą kilkuletnie epizody mieszkaniowe stanowczo odradzam mieszkanie.
  • Odpowiedz
@chaosrising: tak nieironicznie zapytam co o tym Grodzisku sądzisz? Rozważam te tereny i trochę się tam pokręciłem i właśnie wydaje mi się, że jest git, niczego nie brakuje + dużo miejsc pracy w promieniu 20-25km. Taki wawer jak zobaczyłem to dla mnie tragedia, żyjesz niby w Warszawie a i tak wszędzie czas dojazdu jak z Grodziska.
  • Odpowiedz