Wpis z mikrobloga

Ukraina klei się do niemiec, bo liczy że podobnie staną się potęgą gospodarczą ... plus niemiaszki mają nieograniczony kapitał, i w sumie z francuzami (nieoficjalnie) przewodzą ue..

wydaje mi się że finalnie niemcy potraktują ukiaińców jako tanią siłę robocza, a samą ukrainę jako swoją montownie.. by utrzymać m. In. niemiecką branżę motoryzacyjną, która jest ich oczkiem w głowie. I mają rosnącą konkurencję z chin.. która nabiera tempa.

Im pasuje aby konflikt się już skonczył. Niski kurs hrywny, korupcja, niskie wykształcenie (realne, nie kupione), im odpowiada..

Wjadą ze swoimi bankami (udzielając ogromnyvh kredytów), zakładami i uslugami. Wprowadzą cyfrową hrywne i proszę.

Ukraina mimo ogłoszonej niepodległości będzie niewolnicza, i rozgoryczona tym że tereny mają okrojone w wyniku rozejmu. Taki niewolnik podkulony dlugo nie zrobi kolejnego majdanu...

#ukraina #wojna #rosja #niemcy
Pobierz Kumpel19 - Ukraina klei się do niemiec, bo liczy że podobnie staną się potęgą gospoda...
źródło: temp_file2734333636681988991
  • 10
@Kumpel19:

wydaje mi się że finalnie niemcy potraktują ukiaińców jako tanią siłę robocza, a samą ukrainę jako swoją montownie.. by utrzymać m. In. niemiecką branżę motoryzacyjną, która jest ich oczkiem w głowie. I mają rosnącą konkurencję z chin.. która nabiera tempa.


to możliwe, równie możliwe jest że Niemcy po prostu używają teraz Ukrainy do swoich gierek i sama Ukraina za obietnice szybszej akcesji miała być narzędziem do *ebania pisowców przed wyborami,
wydaje mi się że finalnie niemcy potraktują ukiaińców jako tanią siłę robocza, a samą ukrainę jako swoją montownie


@Kumpel19: Jeśli tak się stanie, to wszystko to będzie zasilane surowcami z Rosji i doprawione biznesami ruskich oligarchów którzy tam mniej lub bardziej bezczelnie i tak wejdą. Ukraińcy jak się zorientują jak zostali wyruchani to ze dwa majdany naraz postawią, albo nie, zależy co w nich po tej wojnie zostanie.
@MrPerfetc: Zwykli Ukraińcy nie mają nic do gadania. Zrobią to co im władza rozkaże, nie ważne z czyjego nadania ta władza jest.
Gdyby Ukraińcy faktycznie byli świadomym i suwerennym narodem to nie mieliby takiej smutnej historii.
@miku555: Nie wiem za czyje pieniądze stanął majdan, ale znalazło się wystarczająco dużo #!$%@? Ukraińców żeby to pchnąć dalej. Mniej w sumie mi chodziło o to czy coś zrobią a o to jak zostaną wyruchani.

Niejeden świadomy naród miał i ma #!$%@?ą historię, obecnie Kurdowie czy Beludżowie, przez bardzo dlugi czas taką historię mieli Polacy, Ormianie byli świadomi i suwerenni co nie spodobało się Turkom. To niby głębokie stwierdzenie jest bez
@Kumpel19: To o czym piszesz oznaczałoby, że Niemcy uznaliby Ukr za swoją strefę wpływów, jednocześnie narażając się ruskim. Moim zdaniem tak się nie stanie, bo jak tylko ostatni strzał padnie i zostanie podpisany rozejm, to Niemcy zaraz polecą do ruskich robić z nimi prawdziwe interesy. Trzeba pamiętać że Ukr jest mocno obstawiona przez holdingi międzynarodowe i oligarchów, więc nie do końca jestem pewien, czy jest tam taki potencjał jak się wszystkim