Wpis z mikrobloga

Czy wymieniał/kupował ktoś ostatnio AGD do domu? Potrzebuję skomponować zestaw lodówka, zmywarka, okap, indukcja, piec, mikrofala, pralka i suszarka. Chciałbym mieć tyle czasu żeby przejrzeć i porównać co obecnie oferuje rynek w tym temacie, no ale jest jak jest ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przydałyby mi się nawet i ogólne rady typu jaka marka, za jakie funkcje warto dopłacić, ale nie pogardzę też konkretnymi modelami jakie możecie polecić.

Wstępnie mam takie coś:
- Lodówka SAMSUNG RS68A8820B1/EF - wolnostojąca side by side
- Zmywarka BOSCH SMV4HDX52E
- Piekarnik BOSCH HRA534EB0
- Okap ELECTROLUX LFG716R
- Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIS62443
- Pralka i suszarka - nie wiem jeszcze ¯\(ツ)/¯

#remontujzwykopem #agd
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@goferek: to też jakieś podejście i coś czuję że tak się to skończy i u mnie. A omijałeś jakieś marki, czy brałeś najtańsze, byle by miało co potrzeba?
  • Odpowiedz
@Archoney: skupiałem się na rozpoznawalnych, żeby unikać noname i tyle. Pierwszy przykład z brzegu: płyta gorenje z wyprzedaży, działa od 7 lat, po przepolerowaniu wygląda jak nówka. Teraz do dwóch mieszkań kupiłem identyczne piekarniki indesit (bo pojawiały się regularnie na dobrych promkach jako najtańsze z termoobiegiem) i są naprawdę wygodne w użytkowaniu.
  • Odpowiedz
@Archoney okap będzie głośny ale to każdy podszafkowy taki będzie

Pralka i suszarka bosch
Szuarka warto z autoclean kupić żeby wymiennika nie czyścić
  • Odpowiedz
@Archoney: lodówka - lepsze lg - cichsze, nie ma takich wkurzających dźwięków jak samsung typu przelewanie /bulgotanie co w instrukcji samsunga było opisane jako ok ¯\(ツ)/¯

Płyta indukcyjna /piekarnik /okap - wybrałem samsung bo dobre ceny, parametry, opinie. Bosch odpadł bo nie wspieram gospodarki zbudowanej na trupach Europy.
Pralka/suszarka - lg - dobra cena była, design ok co chcieć więcej.
Zmywarka Electrolux bo chciałem mieć oświetlenie wnętrza (mega przydatne) a
  • Odpowiedz
@Archoney: kupiłem lodówkę Liebherr, bo była dobra promka. 3200, wyprodukowana w Niemczech. W moim przypadku była to zwykła 55.

Zanim kupisz, przeczytaj dokładnie instrukcję montażu i upewnij się, że nada się do miejsca, w które chcesz wstawić ten sprzęt. nie słuchaj sprzedawcy, jeżeli będzie bagatelizował warunki zapisane w instrukcji.

Przykład z lodówkami: wiele ma zapisane wymagany np 5-cm odstęp od bocznych ścianek z każdej strony, w celu skutecznego oddawania ciepła. Taki "drobny" szczegół może ci rozwalić wymierzenie ustawienia sprzętów, albo de facto utratę gwarancji i pracę w nieoptymalnych
  • Odpowiedz