Wpis z mikrobloga

Do osób, które miały kiedyś aurę migrenową - jak dokładnie się czujecie w czasie aury? Oprócz objawów ocznych macie w tym momencie takie objawy jak np. wrażenie, że zaraz zemdlejecie, wrażenie tak jakby odcięcia głowy? Albo objaw pogorszenia świadomości, że nie wiecie co się dzieje? Chodzi mi o te momenty gdy już nic nie widać i światełka przesłaniają cały obraz #migrena #zdrowie #choroby
  • 5
  • Odpowiedz
@arahooo: światło mnie boli, dźwięk mnie boli
musi być ciemno + zimno w okolicach 0 stopni + apap + kawa + ketanol + zastrzyki rozluźniające chociaż teraz będę próbować solpadeine max

nigdy więcej nie brać tabletek które można brać tylko 4 razy w roku, bo #!$%@? zatrzymują migrenę ale ich nie branie częściej niż raz na miesiąc powoduje migreny jak się wpadnie w kółko to można nie wyjść z tej karuzeli.
  • Odpowiedz
@arahooo: W moim przypadku sama aura nie obejmuje żadnych więcej objawów. To jest około godzina zaburzeń widzenia, po których przychodzi ból. W trakcie bólu aura powoli ustępuje. Ale przebiegi migren to bardzo indywidualna sprawa u poszczególnych osób. Taki nasz "urok".
  • Odpowiedz
@arahooo: lekkie pogorszenie świadomości (prawdopodobnie ze względu na to, że nie widzę wszystkiego dokładnie), ale nie mam tak, że zasłania mi cały obraz. Powiedzmy, że w maksymalnym punkcie zasłania mi 1/3. #!$%@? się czuję (wkurzam się też w tym momencie, bo inni nie mają migreny, a ja mam + nie mogę prawie nic robić), bo wiem, że za 30 minut zacznie mnie boleć głowa (wtedy biorę tabletkę przeciwbólową). Głowa zaczyna mnie
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC: @selenita66 @n_____S Dzięki za wypowiedzi. Zadałem to pytanie, bo zastanawiam się czy to w ogóle migrena. Ja mam samą aurę bez bólu głowy. Aura trwa ok godziny i w czasie aury czuje się mega źle, słabo mi, mam wrażenie że stracę świadomość i dodatkowo o czym nie wspomniałem wcześniej mam bardzo słabe ręce i nogi. Nogi mam jak z waty a ręce są tak słabe że np. nie zacisnę dłoni
  • Odpowiedz
@arahooo Mój Tata ma aury, po których zwykle nie następuje etap bólu albo jest on nieznaczny. Co prawda nigdy nie odwiedził w związku z tym neurologa i nie ma postawionej diagnozy, jednak z naszych rozmów wynika, że "wygląd" aury jest taki jak u mnie podczas pełnych migren.
Wiele lat temu, kiedy starałem się zdobyć trochę wiedzy czytając medyczne artykuły, jak najbardziej natrafiałem na pojęcie aury migrenowej bez bólu. Ogólnie najwięcej badań o
  • Odpowiedz