Wpis z mikrobloga

No to chyba można ogłosić koniec #wakacjekredytowe Mamy klasyczny #pis, gdzie przed wyborami #morawiecki właśnie powiedział, że będą na cały następny rok (wcześniej było info o pół roku (2 raty)), ale (w mojej ocenie) progu dochodowego nie ogłoszą przed wyborami, bo będą "liczyć". O ile wcześniej mówili, że próg dochodowy będzie "bardzo wysoki", to teraz już tego tak nie czuć z tej wypowiedzi, a pamiętajmy, że dla #pis bogaczem jest ten, kto zarabia minimalną plus pincet złotych xD. Wstawiłbym znanego screena z tvpis gdzie było średnie wynagrodzenie i prywatny odrzutowiec, ale znaleźć nie mogę.
Będzie pewnie nieco rozszerzony fundusz wsparcia kredytobiorców w praktyce.
Tak więc spodziewam się jakichś turbo żenujących progów i po raz 2137 nic od tego państwa nie dostanę. Idę pracować na socjał dla patusów, albo dopłaty #bk2 dla Ukraińców i innych cudzoziemców. Człowiek na rzęsach stawał, żeby zebrać wkład własny i sobie coś kupić, stara się rozwijać, żeby coś zarabiać, no to oczywiście nie jest już w gronie elektoratu pisowskiego. Bardzo niedoceniane są skutki społeczne / psychologiczne ich polityki, tak jak np. podbijanie skokowe płacy minimalnej. To działa demotywująco na społeczeństwo, które widzi, że po co się przejmować, planować, rozwijać, jak można mieć #!$%@?, bo "państwo nam pomoże" i jakoś to będzie.

A najlepsze są tłumaczenia, że "w bankach nie ma pieniędzy", gdzie pomimo wakacji, pomimo rezerw na franki (księgowanych jako "straty") wykręcają rekordowe zyski xD. Na szczęście już prezesi przestali mówić (a były z pół roku temu takie wypowiedzi) z argumentem, ze "banki potrzebują pieniędzy, bo po wojnie będzie duża akcja kredytowa na odbudowę Ukrainy" xD.

#!$%@?ć to wszystko. Mogłem zostać patusem.
#wybory #nieruchomosci #kredythipoteczny #bekazpisu
  • 33
@FrasierCrane:

gdzie pomimo wakacji, pomimo rezerw na franki (księgowanych jako "straty") wykręcają rekordowe zyski xD


no zaskoczenie że firmy "zarabiają" dużo pieniędzy chwilę po tym jak wydrukowano miliardy lol
@FrasierCrane: Ta pomoc to jest dla biednych ludzi a nie dla tych, których stać. To, ze w Twojej ocenie to patola to #!$%@? kogo obchodzi. Na tym polega społeczność i zbiorowość państwa - bogaci sponsorują biednych. Ja wiem, że Ciebie #!$%@? obchodzi to, że ktoś jest biedny bo Ty jesteś w klasie średniej i jakby Ci państwo dało wakajki, albo jeszcze jakieś inne dopłaty to byś sobie mógł pozwolić na wakacje
@Balactatun

@FrasierCrane masz drugi rok wakacji kredytowych i jeszcze mało?


Najlepiej jak by wakacji kredytowych nie było wcale, ale jak już są to niech przynajmniej będą dla wsyzstkich a nie tylko ci po dziwnym kryterium dochodowym.

Podpisując umowę kredytową wiedziałeś na co się piszesz

Nieprawda, symulacje bankowe było do 5% stóp procentowych.
A nawet jak by pokazywały symulację do 30% stóp to co z tego? Jak by ci rząd wysłał symulację twojej
@Xuzoun: Jak możesz sobie pozwolić na inwestycje w kredo to jesteś w klasie średniej - biedni kredytów nie dostają bo nie mają jak ich spłacić.
nie, człowiek który musi się zadłużać żeby kupić sobie mieszkanie nie jest w klasie średniej.


@Xuzoun: To jest klasa średnia.
Gdyby nie byłby wstanie zarobić na wkład własny to byłby w klasie niższej.

Klasa średnia jest... średnia. To znaczy taka że jest sporo ludzi nad nimi, ale też pod nimi. No chyba że klasa wyższa to 1%, średnia kolejne 4% a 95% to klasa niższa, to wtedy twoje rozumowanie ma sens.
@GOHAN: ale jakie inwestycje? Kupno mieszkania dla siebie nie jest inwestycją tylko zaspokojeniem podstawowych potrzeb

@Cierniostwor: Klasa średnia to ludzie którzy:
- mają dodatnią wartość majątku netto (a kredyt hipoteczny dość mocno tę wartość obniża)
- zarabiają na tyle dużo by żyć na średnim poziomie (bez biedowania ale też bez szaleństw)
- mogą sobie pozwolić na niezależność bo mają poduszkę finansową i w razie utraty pracy nie muszą brać pierwszej