Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Lukardio: szykuje się niezła patola, nieważne czy wygra pis czy ko, bo wejdą w sojusze z konfederacją lub lewicą, a tamte będą wymagać przegłosowania chorych ustaw, jeśli mają wejść w koalicję
@Lukardio jeśli by faktycznie tak było to czy to znaczy że opozycja byłaby u władzy (zakladajac ze senat tez by wygrali) skoro jest jeszcze dudeł?
@Jariii

Co najlepsze to zwiększą po pierwszej swojej kadencji w sejmie liczbę Posłów 4-5x, czy będą mieli 9% czy 12 to naprawdę nie ma aż tak wielkiego znaczenia XD

Ostatni raz coś takiego wydarzyło się w Polsce 20 lat temu i zrobiły to dwie partie które po dzień dzisiejszy wymieniają się władzą - byłeś wtedy na świecie?
@Jariii

No to 8,9 i co to zmieni w przyszłej kadencji? Liczysz że Konfederacja prowadząc kampanię jak obecnie prowadzi zleci nagle pod próg?

Co Ci to da? jak lubisz zapomnieć o rzeczywistości to równie dobrze możesz wypić trochę więcej alko - wyjdzie podobnie
Liczysz że Konfederacja prowadząc kampanię jak obecnie prowadzi zleci nagle pod próg?


@albo_wutka_albo_buk: Czytasz mi w myślach. Ostatnio uruchomili protokół Hitlera po całości, a do wyborów jeszcze miesiac. Idealnie żeby mieli prawie 5%, żeby wyszarpać PiSowi ale nie wejsć. Chociaż wiem, że na chwilę obecną to jeszcze marzenie,no ale kibicuje konfie w tej kwestii z całego czerwonego serduszka. Wierze w nich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jariii: Realne poparcie konfederacji to aktualnie między 11, a 13%. Skąd wiem? Z sondaży, takich nie opłacanych przez partie polityczne i nie publikowanych w mediach. Tak, są takie na zlecenia na przykład bukmacherów. Akurat robię w takich rzeczach i w analizie danych ʕʔ
PIS wygra, ale przewaga nad KO będzie nie większa niż 3-4%.
Czy trzecia droga wejdzie? Raczej tak, balansują lekko ponad próg 8-10% w zależności
@Jariii

No wiem że wierzysz ale popatrz realnie, bo ja widzę że Ty widzisz co chcesz widzieć a nie co się dzieje.

Elektorat platformy też hihi haha klask klask klask na wiecach Tuska a tu trzy tygodnie do wyborów i 10% różnicy.

Później miesiąc bydłowania się w internecie, wyzywania biedniejszych i mniej wykształconych wyborców od najgorszych i jak zwykle zero refleksji co się stało i dlaczego tak się stało.
Jak coś młodych zmotywuje do pełnego wjazdu na wybory, to może być bardzo duża niespodzianka w wyniku konfederacji.


@tomo1111: sęk w tym że kandydaci konfy swoich wyborców demotywuja
@albo_wutka_albo_buk: Tak, ale od kiedy zaczęli pokazywać swoich FAKTYCZNYCH kandydatów w okręgach, to się okazało ze tiktokowy obraz konfederacji nie spina się z tym co na ziemi.

Lokalnie pierwiastek szurski, foliarski i prorosysjski/propisowski jest mocno widoczny
@graf_zero

No widzę w tym zagrożenie że jakieś lokalesy mogą się skundlić, ale tak to jest jak się ma małe struktury lokalne jako młoda partia, a system jest jaki jest.

Ale absolutnie nie sądzę żeby kogokolwiek to zniechęcało do głosowania, jak nie zobaczmy to się nie dowiemy.

W po zeszłych wyborach też było to pie**lolo, że PiS ich kupi pakietem i w ogóle się rozpadną bo RN się pożre z KORWINĄ a
Ale absolutnie nie sądzę żeby kogokolwiek to zniechęcało do głosowania, jak nie zobaczmy to się nie dowiemy.


@albo_wutka_albo_buk:

A ja bym powiedział że to jest bardzo widoczne. Oczywiście pewna w tym zasługa Karoluka i podobnych, ale jak tylko Konfederacja zaczęła swoich kandydatów pokazywać, to wykopowa brać konfederacka zaliczyła zonka, tak kiepscy to są kandydaci.