Wpis z mikrobloga

Pytanie o b2b, jak rozliczacie się z waszą firmą/firmami? Jak wygląda u was estymacja czasu? Macie jedną fakturę na miesiąc na ileś, i co z godzinami poszczególnych tasków, czy estymację robi wam pracodawca/jakiś kierownik w danym dziale czy jakoś razem to ustalacie? Co jak coś zajmuje dłużej/krócej? Przelew jak rozumiem trafia na wasze konto, i w jaki sposób w zależności od miesiąca (bo są premie i nadgodziny ewent.) rozliczacie się w biurze podatkowym? W sensie, wystawiacie fakturę na jakąś kwotę, wysyłacie ją do firmy z którą macie kontrakt, jaki czas po tym jak dowiadujecie się na ile ją wystawić skoro kwota się różni? Proszę o 101 i różne takie zawiłości prawne o których nie ma się pojęcia zanim się w to nie wdepnie :)
#pytanie #pracait #programowanie #grafikakomputerowa #jdg #b2b
  • 11
@interpenetrate: jedna faktura, stała kwota co miesiąc + powiększona o "nadgodziny" pomnożone przez odpowiedni procent, czas loguje w jirze i specjalnie oznaczam "nadgodziny", żeby potem było wiadomo o ile powiększyć kwotę. za nadgodziny uznaje wszystko to, co muszę zrobić po 17:00 lub w dni wolne (prawie nigdy się to nie zdarza).
Stała kwota czyli tasków jest zawsze więcej niż możesz zrobić w miesiącu (w sensie że jest tego na 160h i jakby pełny etat)? Jeżeli średnio robisz powiedzmy 100 tasków, a nagle zacząłbyś robić 80, to co się dzieje? Powiedzą Ci że robisz za wolno i nie są zadowoleni ze współpracy czy jak to działa?

jirze


@ly000: No właśnie, śledzenie zadań. Co jak np. jakiś task wymaga od Ciebie 6h zamiast 4h?
@interpenetrate: jeśli chodzi o wynagrodzenie, to nie ma znaczenia ile tasków robię w miesiącu. czasami się nudzę i całymi dniami nic nie robię i wtedy loguje na tzw. "worki bez dna". kwota w umowie jest wpisana stała a nie godzinowa, tylko robiąc nadgodziny sobie to przeliczam na godzinową. u ciebie ofc. może być inaczej. nie ma również niczego takiego, że mogą mi powiedzieć, że robię za mało tasków, bo taski są
@interpenetrate a co masz w umowie? jeśli stawke godzinna to jedna jednostka to jedna godzina. Na fakturze będziesz miał jeden wiersz - usługę programistyczna w np ilości 168 czyli ilości godzin przepracowanych w danym miesiącu. Analogicznie jest masz ustalona stawke dzienna. W 95% firm nikt się nie oierdoli w rozbijanie tego bo szkoda życia, premie rozliczasz jako oddzielny wiersz i tyle. Fakturę wystawiasz ostatniego dnia miesiąca wiec nie wiem jak i dlaczego
@interpenetrate: wyobraż sobie, że masz ekipę remontową na b2b, której każesz przedstawiać ichniejszą jirę na koniec miesiąca xd

Szanujmy się: pracujesz jako kleparz po 8h dziennie to tak miej w umowie. Jak firmie się nie podoba: niech powiedzą. Jak dalej się nie podoba: niech rozwiążą umowę. Normalnie firmy mają #!$%@? na JIRE lub każą przeklepać ją tylko dla formalności

Praca godzinowa to duża niedogodność i jeśli firma nalega, to powinieneś dostać
jeśli chodzi o wynagrodzenie, to nie ma znaczenia ile tasków robię w miesiącu. czasami się nudzę i całymi dniami nic nie robię i wtedy loguje na tzw. "worki bez dna". kwota w umowie jest wpisana stała a nie godzinowa, tylko robiąc nadgodziny sobie to przeliczam na godzinową. u ciebie ofc. może być inaczej. nie ma również niczego takiego, że mogą mi powiedzieć, że robię za mało tasków, bo taski są różne. ocenia
a co masz w umowie? jeśli stawke godzinna to jedna jednostka to jedna godzina


@bb89: mam UOP, stawka za miesiąc. Ale mam dopytywać o zadania jak nic nie mam do pracy.

W 95% firm nikt się nie oierdoli w rozbijanie tego bo szkoda życia


@bb89: tzn. co robią w tych firmach. Rozliczają tak że każdy task piszą ile h robią? I to się sumuje i robią dopóki nie wyjdzie powiedzmy
Normalnie firmy mają #!$%@? na JIRE lub każą przeklepać ją tylko dla formalności


@Saly: stary, dostałem na moim etacie obecnie normalnie degradację i grożenie dyscyplinarką do wyjaśnienia dla szefa korpo że nie pytałem przełożonego o dodatkową pracę jak miałem mało tasków. Że mam płacone 8h i mam pracować 7-8h a nie że jak tylko przysyłają.

Praca godzinowa to duża niedogodność i jeśli firma nalega, to powinieneś dostać dużo większy hajs za
stary, dostałem na moim etacie obecnie normalnie degradację i grożenie dyscyplinarką do wyjaśnienia dla szefa korpo że nie pytałem przełożonego o dodatkową pracę jak miałem mało tasków. Że mam płacone 8h i mam pracować 7-8h a nie że jak tylko przysyłają.


@interpenetrate: zgadzam się z korpo jak i w żaden sposób nie dyskwalifikuję to co powiedziałem.

praca godzinowa tzn. że raz masz zleconych tasków na 130h innym razem na 100h? I
stary, dostałem na moim etacie obecnie normalnie degradację i grożenie dyscyplinarką do wyjaśnienia dla szefa korpo że nie pytałem przełożonego o dodatkową pracę jak miałem mało tasków.


z punktu widzenia prawa, uop i b2b to oczywiście dwie różne rzeczy. praca na uop to praca pod nadzorem. ktoś powinien nadzorować twoją pracę i zauważyć, że nie masz co robić. na uop pracodawca dysponuje twoim pracem i wydaje ci polecenia, które musisz wykonywać. na