Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu: nie mam pojęcia, dlaczego ludzie nadają dwa imiona.

Uważam, że:
- nie jest to do niczego potrzebne i dla mnie osobiście nie ma faktycznie sensu
- nie jest to też z drugiej strony jakimś utrudnieniem- raz na milion lat muszę napisać 4 literki więcej. Nie miałam też żadnych komplikacji z tego powodu, a w sprawach urzędowych jestem wyjątkowo niesolidna XD generalnie to imię nie istnieje w moim życiu
@dorotka-wu: Jak dla mnie to taka sama głupia moda jak dwa nazwiska u kobiet, które ich nie potrzebują by zachować rozpoznawalną markę nazwiska w dorobku naukowym, zawodowym czy artystycznym i nie być nonamem po ślubie (choć mi osobiście lata i powiewa czy kobieta po ślubie zostanie przy swoim czy weźmie nazwisko męża).

Potem jedna z drugą kasjerka z żabki nie może się pochwalić niczym innym w życiu, więc dobiera sobie nazwisko
Jako dziecko czułem się gorszy mając jedno imię bo każdy w szkole mial dwa. Potem ogarnąłem że dwa imiona to tylko problem to ze świadectwem, dowodem etc. Oczywiście nie mam na myśli że to olbrzymi problem bo wystarczy używać zawsze obu.
@dorotka-wu wierzący rodzice mogą nadać dziecku dowolne imię, ale przy chrzcie powinno się podać imię Świętego. To jeden z powodów dlaczego niektórzy mają dwa imiona.
@dorotka-wu: bo mogą? bo tak im się podoba? ()

i wolała na dziecko Katarzyno Aurelio chodź na obiad, nie nie ty Katarzyno Franciszko.


@dorotka-wu: ty na innej planecie żyjesz? Przecież nikt nie woła na dziecko dwoma imionami. Tak samo jak dając jakieś imię często używa się po prostu zdrobnienia.
@mentari To nie jest żadne utrudnienie.

Jak chce to wpisuje, jak nie chce to olewam to i nogdy nie mialem zbtym problemu. I tak w urzędach jesteś identyfikowany poprzez pesel.

Drugie imię dostałem po ojcu i uważam że to fajne podkreślenie więzi rodzinnej jaka mnie z nim łączy.

@dorotka-wu 35 lat żyje na tym padole łez i jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacja jaką opisujesz jako rzekomy problem.
@dorotka-wu: mam dwa imiona, zasada jest prosta - jeżeli to oficjalny dokument lub sprawa urzędowa to używasz dwóch, jeżeli nie, to używasz jednego. Ponad 30 lat po tym świecie chodzę i NIGDY nie miałem nawet sekundy zawahania kiedy wpisać ile imion. Nie przysporzyło mi to żadnych problemów, ani nie kosztowało więcej niż kilka uderzeń w klawiature czy kilka dodatkowych znaków długopisem. Może problem nie leży w dwóch imionach tylko w tobie?