Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem na początku drogi wykańczania siebie i swojego pierwszego mieszkania.
Stan od dewelopera, gość w piątek skończył frezować i układać rurki pod #ogrzewaniepodlogowe

I teraz mam dylemat, bo część sprzedawców od paneli laminowanych w ogóle nie widziała problemu w tym żeby od razu po takim ogrzewaniu w frezowanym betonie kłaść panele.
Sprawdzałem u producentów paneli i zalecają (również do reklamacji) co najmniej 2cm wylewki nad.

Pytam u większych firm i specjalistów jak to jest z tą podłogówką, ale tutaj też może ktoś się zna na rzeczy.

Robić dodatkową wylewkę samopoziomującą czy na ogół się nie robi i jak się nie przekręci temperatury to będzie git?
Wykonawca od frezowania/podłogówki to trochę fuszerka - zostawili mi 20cm rurki niepokrytej klejem i teraz łaskawie czekam kilka dni aż to zalepią - więc ich opinii nie biorę pod uwagę.

Jestem skłonny bardziej wylać te dodatkowe 2cm, szczególnie, że mam rurki pod prysznicem, a warto by zrobić spadek na odpływ liniowy na czymś innym niż klej pod płytkami.

Dodatkowo - może ktoś się bawił tutaj w #iot #homeassistant do podłogówki i poleca jakieś konkretne rozwiązania?

O tej godzinie pewnie ciężko o specjalistów ( ͡º ͜ʖ͡º)

#budujzwykopem #remontujzwykopem #ogrzewanie #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@qjot są specjalne systemy na frezowane ogrzewanie, np wakol ma takie rozwiązanie - w skrócie całą powierzchnię szpachluje się na dwa razy masą szpachlowa z dodatkiem plastyfikatora i na to wylewa się samopoziom. Po tym możesz wszystko montować nawet drewno
  • Odpowiedz
@qjot podlogowka ciezko sie steruje ze wzgledu na duza bezwladnosc. Jakie masz zrodlo ogrzewania? Raczej skupilbym sie zeby tutaj bylo dobre sterowanie temperatura na podloge
  • Odpowiedz
podlogowka ciezko sie steruje ze wzgledu na duza bezwladnosc


@koob: jezeli to jest podłogówka która jest zrobiona w "tradycyjny sposób". W jego wypadku bezwładność będzie dużo mniejsza chociaż nadal nie tak świetnie jak w przypadku podłogówki układanej na specjalnych szablonach czy też kaloryferów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@marcez si, sprawdzałem i u niektórych producentów drzwi, skracanie w najgorszym wypadku jest bez dodatkowych opłat.
  • Odpowiedz