Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sytuacje zapamiętane, które jak byliście mali nie wydawały się niczym dziwnym, natomiast dzisiaj jak o nich myślicie to macie takie wtf? No ja mam więc się podzielę.
Jak miałem 8 lat to do komunii przygotowywał nas nowy ksiądz w parafii. Byliśmy jego pierwszą klasą. Ogólnie bardzo fajny facet, mega śmieszkowy, taki koło 45 lat. Zamiast nudzić nas na religii to pamiętam, że opowiadał ciągle jakieś anegdotki/historyjki i wszyscy go bardzo lubiliśmy. Szybko jednak zaczęło się robić dziwnie. Przykładowo, miał jakieś totalnie randomowe napady furii. Potrafił w środku lekcji wstać z krzesła i wyjść z sali, a wychodząc tak trzasnąć drzwiami, że odpadał tynk xD. Za 3 minuty wracał i znowu był normalny. Mieliśmy takiego ziomka w klasie, nad którym się ojciec znęcał, no i raz ten ksiądz go zapytał, czemu ten chłopak płakał pod koniec mszy w niedzielę, bo widział to z ołtarza, i czy tak się wzruszył obcowaniem z Panem, czy jakoś tak. No a ziomek powiedział, że ze strachu, bo Ojciec ma taki system, że zbiera mu występki z całego tygodnia i poza biciem na bieżąco, to zawsze po mszy mu w domu sypie groch pod ścianę i zmusza do klęczenia bardzo długo. No i wiedział, że ten czas się zbliża, więc się rozpłakał. Ksiądz się tak #!$%@?ł, że to z takiego powodu, a nie ze wzruszenia, że mu powiedział "bardzo dobrze robi, jakbym wiedział, że na mszy rozmyślasz o życiu doczesnym zamiast niebieskim, to ty byś klęczał na tym grochu a ja bym Cię jeszcze pasem po plecach lał". Do ośmiolatka XDDDDDD Z innych zwyrolskich akcji tego gościa, to jak w zimie siedzieliśmy w sali w kurtkach i dziewczyny w pierwszym rzędzie miały czapki zimowe na ławkach położone, to je złapał i mówiąc "sprawdzimy, czy były ładnie włoski myte" zaczął te czapki wąchać xD. Jeszcze jakoś pod koniec roku przyszedł z aparatem i powiedział, że zawsze swoim klasom na koniec roku robi zdjęcia, żeby mieć na pamiątkę. Zrobił nam jakieś ogólne zdjęcie na szybko, a potem wybrane dziewczyny zaczął zapraszać do pozowania pod tablicą i im #!$%@?ł foty. Afera się zrobiła, bo poprosił jedną z uczennic, żeby rozplotła włosy, a ona miała zrobione jakieś warkocze i się nie chciała zgodzić. Wtedy zaczął jakieś manipulacje uskuteczniać, że jeżeli jest takim problemem dla niej włosy rozplątać po tym co on dla niej zrobił wprowadzając ją do Domu Pana przez pierwszą komunię świętą, to jak to świadczy o niej jako człowieku xD i tego typu teksty. Nie pamiętam czy rozplotła czy nie, ale na pewno się rozpłakała, bo jej kazał wyjść do czasu, aż się nie uspokoi.
Ogólnie to brzmi jak bait, ale baitem nie jest. Ksiądz był w parafii tylko rok, czy tam dwa, co jest dziwne, bo wszyscy pozostali służyli wiele lat. Dla kontekstu dodam, że to było w Polsce B, w latach około 2000 i uwierzcie mi, że nikt nie miał na wiosce większej władzy niż właśnie księża. Ludzie tu mają tak sprane berety, że jak mój Dziadek pomagał w pracach na plebanii i raz przyszedł wcześniej do roboty, poszedł po narzędzia za plebanię i zobaczył, że nasza sąsiadka leży z proboszczem w łóżku, to go wychwalał u nas w domu, że wspaniały człowiek przenocował Panią Agnieszkę, bo ją pewnie ten #!$%@? Józek z domu wygonił xDDDDDDDDDDDDDD
#patologiazewsi #bekazkatoli #szkola
  • 82
  • Odpowiedz
@lagomorph: ja byłem już w gimnazjum ostro gnojony przez proboszcza który wiedział, że nie chodzę do kościoła.. Oj gdyby w tamtych czasach dało się nagrać co on nam opowiadał.. Był bardzo wulgarny i ordynarny. Nie dawno się dopiero dowiedziałem, że go TYLKO przenieśli bo próbował wykorzystać seksualne chłopca. Patologia....
  • Odpowiedz
@myszczur

@lagomorph: 1987 (tak jestem stary) na leżakowaniu pani przedszkolanka wyszła i jak to zauważyliśmy, zaczęliśmy się rzucać poduszkami, hałasować i ogólnie był rozp*erdol, nagle wpada nauczycielka z woźnym i jeden chłopiec nie zdążył uciec do łóżka, więc go zawołała i zaczęła ryć mu banię, że jest niegrzeczny i jak dalej taki będzie to woźny utnie mu siusiaka, po czym woźny wyciągnął scyzoryk, przedszkolanka zdjęła mu pidżamę, woźny przyłożył nożyk do
  • Odpowiedz
@lagomorph: ja pamiętam że w zerówce mieliśmy takiego księdza co nam rzucał cukierki a my je łapaliśmy a potem tarzając się zbieraliśmy z podłogi. Później w trakcie przygotowywania do 1szej komunii nagle odszedł... xD
  • Odpowiedz
Ogólnie to co opisałeś niby brzmi dziwnie, ale jak połączysz że ta osoba jest księdzem to jakiegoś wielkiego zdziwienia nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Krs90: jest zdziwienie i to ogromne. Bo z tego co op pisze wynika, że ksiądz bardziej interesował się dziewczynkami niż chłopcami (to im robił zdjęcia)
W #!$%@? dziwne, że ksiądz a nie pedał
  • Odpowiedz
@lagomorph: 1996 rok, 1 klasa podstawówki, wychowawczyni zobaczyła, że Maciek z pierwszej lawki ma kolczyka w uchu - to wydarła na niego morde, że jak to tak, że jak w kryminale i mu go wyrwała. Krwawiło mu ucho, to kazała mu iść do higienistki i po temacie. Chłopak był z hardkorowo patologicznej rodziny - matka chlała, stary w więzieniu...
  • Odpowiedz
@lagomorph:

Macie jakieś sytuacje zapamiętane, które jak byliście mali nie wydawały się niczym dziwnym, natomiast dzisiaj jak o nich myślicie to macie takie wtf? No ja mam więc się podzielę


I co wtedy to wszystko wydawalo sie normalne i dopiero dzis masz wtf? Coraz gorsze te baity piszecie…
  • Odpowiedz
@lagomorph U nas był podobny ksiądz co się ostro #!$%@?ł, rzucał krzesłami, ławki przesuwał z całej siły ale i tak wszyscy go lubili bo była beka z tego na religii
Pozdro ksiądz krzak
  • Odpowiedz
@Krs90: Bro. Wyjechałem z religii w 93 za to że siostra uderzyła kolegę z ławki. Co niby miało mnie spotkać po za okienkiem, bo o etyce nikt wtedy nie słyszał? Bez przesady, #!$%@? co ktoś powie
  • Odpowiedz
@brednyk: leśniczy, ta nie wiesz czasem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lagomorph: chorych akcji nie miałem ale było parę zabawnych. W gimbazjum na biologi nauczycielka robiła preparaty ze spermy, chyba nikt nie widział co to bo heheszki zaczęły się parę lat po fakcie. W licbazie Giertych nas przyuważał jak hailowaliśmy z trybuny podczas sejmu młodzieży. Zamiast nas pochwalić że promujemy ideologię ONR to poleciał naskarżyć do marszałka
  • Odpowiedz