Wpis z mikrobloga

@Camuflash: g1 pod tym wzgledem nie jest jakis super logiczny

mam wrazenie ze lucznik czy mag itp ostatecznie sprowadza sie do "graj wojem a potem albo dalej graj wojem albo skrec w maga/lucznika"

bo przejsc gry tylko pod lucznictwo chyba bedzie ciezkie albo wymagalo mase kombinowania a wbijesz te 100 zwinki i walke lukiem to z braku laku i tak rozwiniesz cos innego
@Camuflash: łucznik jest słaby w G1 bo zręczność nie dodaje wcale obrażeń, jedynie daje możliwość noszenia lepszych łuków i szansę trafienia łukiem. Nie warto dawać więcej niż 81 do zręczności, wtedy ma się 100% szans na trafienie i można już założyć najlepszy łuk, każdy punkt więcej do zręczności to marnotrawstwo PN. W G2 jest na odwrót, łucznik to najbardziej OP build bo zręczność dodaje DMG do łuku i kuszy.
W g1
@HumanBeing: kurcze, a ja po setnym przejściu Gothica jeden chciałem zagrać stricte jako łucznik a tu widzę, że to niemożliwe bo i tak prędzej czy później łuk będzie bezużyteczny. Szkoda, wielka szkoda. To przejdę NK pod łucznika czy kusznika w takim razie za jakiś czas.
@Camuflash: przebudzenie do gothica 2 zmienia trochę, wtedy masz nawet bronie białe z obrażeniami kłutymi i dmg się zwiększa od zręczności ale to jest mod do gothic2 a nie czyste gothic1, był jakiś mod który sprawiał że w g1 skalowało zręczność z bronią ale nie pamiętam czy to byłą edycja rozszerzona, obóz quentina, mroczne tajemnice czy inny w każdym razie lepiej grać z mieczem bo w g1 z dystansówki i tak
@Uuroboros: zapewniam, że to na pewno ani edycja rozszerzona ani mroczne tajemnice, bo próbowałem ze zręcznością i z siłą podbić damage dystansowy i nie działało nic a nic. Nie przeszedłem jakoś znacząco dużo zawartości, więc myślę że jak jednak zacznę grać od nowa nie jako łucznik to dużo mi odrobienie strat nie zajmie. Jednak po głębszym przemyśleniu daruję sobie granie w ER+ łucznikiem bo nie ma to sensu z tego co
@Camuflash: w Gothicu 1 masz grę podzieloną tak naprawdę na 2 segmenty. W pierwszym grasz czym chcesz, w drugim gra sypie ci bardzo hojnie expem i miksturkami stałymi wszelkiego typu i zasadniczo mówi "wbij siłę i walkę 2H".