Wpis z mikrobloga

chłopacy, dziewczyny zaś potrzebuje pomocy ludzi z tego portalu ze śmiesznymi obrazkami!

różowa moja podjęła się w szkole założenia maila grupowego i zastanawiamy się teraz jak to ogarnąć.

czy zwykły gmail nadaje się do tego, żeby 20 osób sobie tam wchodziło i pobierało załączniki z maili od wykładowców oraz przekazywało korespondencję między sobą, czy może jest już jakieś sensowniejsze narzędzie, które jest równie bezpłatne i być może lepsze do takiego użytku?
#internet #poczta #uczelnia #pytanie #gmail #kiciochpyta
  • 5
@kamiledgar: lepiej jakieś grupy, jak wyżej, powinno się dać wysyłać na jeden adres, z którego prześle dalej do osób z grupy. Można sprawdzić czy uczelnia nie ma swojego systemu do tego.
@kamiledgar: Odradzam wykorzystywanie konta Google (GMail) do tych celów - znam przypadek, gdy nauczyciel, udostępniając dane studentom, efektem ubocznym udostępnił też im możliwość przeprowadzenia zdalnego resetu smartfona. Czy ktoś wykorzystał okazję - nie wiem. Ale na wszelki wypadek odradzam takie rozwiązanie - jest wielu niewystarczająco "obytych technicznie" lub tylko w świecie usług Google, by tutaj nie popełnić błędu.
@mp107: takie coś jest jak do wspólnego konta google ktoś podepnie swój telefon, jeszcze lokalizację wtedy dawało się sprawdzać. Więc oczywiście opcja niepolecana, bo prawie na pewno ktoś tak doda logując się telefonem.