Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam akcję hejtowania uszczelniacza Peaty's Sealant. Może i nie zasycha i jest drogi, ale za to nie uszczelnia.

Peaty's = HIV.

Mała dziurka w gravelowej oponie, przez noc trzyma ciśnienie, ale po 20km od chaty kapeć. Trzeci raz. Żeby tam jeszcze jakieś ciśnienia były szosowe, ale gdzie tam - 4bary, szeroki kapeć, normalnie mam flashbacki jak od tego gówna od Trezado sprzed paru lat. Oczywiście rower i koszulka #!$%@? w tym gównie. Nie polecam.

#tubeless #rower #gravel #mtb i trochę #szosa, żeby nikt nawet tego nie próbował na szosie.
ujdzie - Rozpoczynam akcję hejtowania uszczelniacza Peaty's Sealant. Może i nie zasyc...

źródło: obraz_2023-09-16_202106555

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@amenpacierzuu: Tubelessy jako technologia są spoko, katuję z 4-5 lat i poza wpadkami typu Peaty's, czy Trezado jest ok. Na tym też wróciłem do domu z przerwami na pompowanko, ale wkurzenie maksymalne.

Rower Rose Backroad Limited.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyborg: Prawdopodobnie się ze Stan's przeproszę, z 10-15kkm służył bez większych przygód. Caffelatex też dobrze wspominam, ale z ciuchów nie idzie go usunąć :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Mr_Trabalski: jak wspomniałem - nie miałem większych problemów ze Stansem i Coffelatex. Do tego w szosie na tym jeździłem na 6 barach w oponach 28mm. Ok, spadało sobie to przez tydzień-dwa do 5 - 5,5, ale później było kompletnie bezobsługowe przez kolejne kilka miesięcy, aż nie zaschło i trzeba było dolać trochę.

Tak się teraz zastanawiam - jakieś 2-3 miechy ba peatym jeździłem i jak pierwszy raz ściągałem oponę w
  • Odpowiedz
Rose Backroad Limited.


@ujdzie: nosz kuhhwa mać, a przez tyle lat myślałem że tylko ja w PL mam limitke (°°
Co do mleka, mi peaty też jakoś super nie uszczelnia w grawelu, dlatego przyszły sezon rezygnuje z mleka i wkładam lateks. Mleko nie ma sensu jak się jeździ na więcej niż 2 barach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Loob77: jest to jakaś opcja, ale znowu dętki to u mnie przyszczypnięcia od dobić głównie były, bo słaby ze mnie lotnik i średnio się to sprawdzało.
  • Odpowiedz