Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwość podpięcia kamery IP do #octoprint? Jak to skonfigurować, żeby octo logował się do niej?
Teraz mam kamerę USB z wifi boxa endera ale ona nie gada z malina, malina wykrywa jej ID ale nie ma z niej obrazu w octoprint #druk3d
  • 7
@rastafari85: oj chyba ciężko będzie. Na podstawie pierwszych pozycji z google widzę, że octoprint sam z siebie nie jest w stanie odczytać streamu rtsp z kamery IP i trzeba kombinować - albo hakować kamerkę żeby odpowiedni format wypluła, ale na raspberry odczytywać rtsp i restreamować to jako webcam.

Ja poradzę kupić kamerkę internetową z lombardu za 20zł - ja poszedłem w tą stronę i jest to rozwiązanie plug&play.

A co do
// już nie mogę edytować
z tego co patrzę, to creality webcam ma jakiś firmwarowe zabezpieczenie i nie może działać samodzielnie, na reddicie zaproponował ktoś wgranie nowego firmware, ale nigdy go nie widzę
@sirgorn: Dzięki, walczyłem cały dzień z nią i nie gada.
Potem poszła kamera IP postawiłem na Rpi serwer restreama, chodzi to z mega opóźnieniem, a octoprint ma problem z rtsp i działa tylko live.jpg.
Znalazłem na necie blisko mnie logitecha c270 za parę złotych, jadę po niego bo już mi się nie chce walczyć, oby odpalił.
@sirgorn: Kurde, zmieniłem na tego logitecha i dla pewności postawiłem na nowo octo bo w tamtym już tyle namieszałem, że w sumie już nie pamiętałem gdzie grzebałem i ruszyło od strzała, nic nie musiałem nigdzie ustawiać, nic grzebać.
Ale mnie #!$%@?ła ta creality, tyle czasu psu w dupę.
Dzięki za potwierdzenie, że creality nie ruszy bo bym kombinował do teraz.