Wpis z mikrobloga

z Ali będziesz już miał taśmę


@cucaracha: z Ali nic nie biorę do auta. Kiedyś przycebuliłem i zamówiłem emblematy na maskę i klapę. Skończyło się to tym że po paru miesiącach wyblakły od słońca a ja zamówiłem nowe z ASO za milion monet
@Atreyu: Aceton momentalnie zniszczy lakier. Wyczyść benzyną ekstrakcyjną lub ipa, a jak chcesz przykleić inny emblemat to trzeba będzie spolerować miejsce gdzie był stary emblemat. Pod emblematem lakier jest fabrycznie nowy i będzie się wyróżniać na tle nastoletnio zużytego lakieru. Emblemat najlepiej przykleić taśmą dwustronną.
@Atreyu wyczyść czym chcesz. To że aceton niszczy lakier to jakieś miejskie legendy powtarzane bez zastanowienia. Ipa też ci to rozpuści tylko dłużej będziesz musiał się szarpać
@cucaracha: Czysty aceton techniczny zżera lakier, co przetestowałem na swoim gracie i na nowym mercedesie w niewidocznych miejscach na fabrycznym lakierze (pod tapicerką). Może rozcieńczony wodą nie będzie aż tak agresywny. Dochodzi jeszcze fakt, że obok miejsca, w którym przyklejony jest emblemat jest tylna plastikowa lampa, która na 100% nie zniesie kontaktu z acetonem. Używanie acetonu do usunięcia kleju z lakieru jest jak strzelanie z armaty do komara.