Wpis z mikrobloga

Mirki, jeżeli mam UPS 900VA 540W to co się stanie jak na przykład obciążę PC do 600W podczas grania? Co oznacza te 540 wat? to jest obciążenie maksymalne na baterie czy nawet jak idzie prąd z sieci to nie mogę przekroczyć tych 540 wat? Może ktoś mi to wyjaśnić?
#ups #komputery #elektronika
  • 5
@Wayner: O ile UPS nie jest jakimś badziewiem to możesz przekroczyć moc znamionową gdy zasilanie idzie z sieci. Ale musisz się oczywiście liczyć z tym że w takiej sytuacji gdy go zabraknie UPS może nie zapewnić zasilania bateryjnego.
Mirki, jeżeli mam UPS 900VA 540W to co się stanie jak na przykład obciążę PC do 600W podczas grania? Co oznacza te 540 wat? to jest obciążenie maksymalne na baterie czy nawet jak idzie prąd z sieci to nie mogę przekroczyć tych 540 wat? Może ktoś mi to wyjaśnić?

#ups #komputery #elektronika


@Wayner: Wszystko zależy od konkretnego UPSa - wiele prostych, w trybie "prąd prosto z sieci", nie monitoruje obciążenia realnie,
Mirki, jeżeli mam UPS 900VA 540W to co się stanie jak na przykład obciążę PC do 600W podczas grania? Co oznacza te 540 wat? to jest obciążenie maksymalne na baterie czy nawet jak idzie prąd z sieci to nie mogę przekroczyć tych 540 wat? Może ktoś mi to wyjaśnić?


@Wayner: pomijając twoje rozkminy, to UPS bardziej służy do tego, żebyś zapisał to co robiłeś i nie stracił danych niż do ciężkich
@Kryspin013 nie pytam do czego służy tylko czy mogę przekroczyć te 540 Wat które jest w specyfikacji urządzenia, wiadomo licząc się z tym że w przypadku odcięcia prądu odłączy mi pc od razu.