Wpis z mikrobloga

Ja jestem właśnie na takim etapie, że wszystko co robiłem pisałem w konsoli i jakby nie wiem jak zrobić krok na przód, żeby tworzyć jakąś aplikację która będzie "widoczna". Pomysł na aplikację już mam, ale chciałbym żeby ona była funkcjonalna, że mogę coś kliknąć itd.
  • Odpowiedz
@PrawdziwyRonaldo: ogólnie do .neta na start dobra jest dokumentacja Microsoftu. Jak chciałbyś coś sobie poklikać i mieć w miarę szybki efekt to poczytaj sobie o ASP.net, blazor np. https://learn.microsoft.com/pl-pl/aspnet/overview (te dwa to webowka, asp net jako backend, ale możesz rozszerzyć o front dzięki MVC i razor pages). Z podobnych do wpfa rozwiązań jest aktualnie .net Maui(ale dopiero raczkuje). Jak ogarniesz podstawy WPF to w maui możesz to wykorzystać i napisać sobie
  • Odpowiedz
Dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło, żebym wiedział jak postawić kolejny krok, jakbyście mieli jeszcze coś do polecenia albo jakieś sugestie co warto się uczyć, a czego nie to chętnie posłucham.
  • Odpowiedz
@PrawdziwyRonaldo: wedlug mnie ważniejsze jest trzymać jeden projekt i próbować go wzbogacać o kolejną funkcjonalność. Przykładowo:

Wersja 1 - zaczynasz od pobrania wieku i sprawdzenia czy osoba jest dorosła (if/else).
Wersja 2 - możliwość wprowadzenia wielu osób (while/foreach).
Wersja 3 - menu gdzie możesz wybrać czy chcesz wprowadzić jedną czy więcej osób (podział kody na metody)
Wersja 4 - dodanie możliwości wczytania pliku tekstowego (file read all lines) oprócz wypisania do
  • Odpowiedz
@PrawdziwyRonaldo rozwijając jeden projekt wyzwaniem jest nie tylko to jak zrobić if lub spasować json ale również jak reuzyc kod i jak go zorganizować. Łatwiej w ten sposób napisać coś co będzie spaghetti i utknie ze względu na to, że nie wiesz jak podpiąć kod do istniejącego projektu. To jest inna klasa problemu której nie spotkasz robiąc wiele małych problemów.
  • Odpowiedz
Właśnie tak bym to widział, mam pomysł na apkę w stylu Fitatu, która by wybierała nam przepisy na podstawie tego co mamy w lodówce, pewnie nie będzie to prosty temat, ale skoro to najlepszy sposób na naukę to będę walczył.
  • Odpowiedz
A czy po przejściu takiego tutorialu w ogóle można powiedzieć, że znam jakiekolwiek podstawy w tym języku? Prawdę mówiąc to zeszło mi z tym około trzech tygodni bez katowania się, początek szedł bardzo szybko, bo miałem cokolwiek związanego z tym tematem na studiach, Matlab i C++ ale to na zasadzie przepisywania kodu i tłumaczeniu co się wydarzyło. Mam wrażenie, że to jest trochę mało.
  • Odpowiedz
@bruce: Najlepiej zacząć sobie robić proste gierki w międzyczasie studiując sobie dobrą książkę do nauki programowania ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Zrobiłem sobie losowanie wyniku tenisowego, ale mój kod to głównie if else, a kolejny problem jaki mam to w przypadku TB albo 5-5 żeby wylosowało i dodało komuś gema albo dwa, czyli żeby wynik mógł być 7-6 lub 6-7 i 5-7 lub 7-5.
Drugi problem to już natury logicznej, który sam spróbuję rozwiązać, mianowicie czasem losuje mi po wygraniu przez 1 zawodnika obu setów jeszcze trzeciego, a ma wtedy skończyć mecz.
Znacie
  • Odpowiedz
Znacie jakieś forum gdzie można wkleić swój kod przy uczeniu się i ktoś mógłby na niego spojrzeć?


@PrawdziwyRonaldo: Nie rób tak, musisz sam nauczyć się dochodzić gdzie jest błąd. Siedź nad tym nawet tydzień ale napraw to sam, na tym też polega nauka programowania że wszystko sam musisz robić.
  • Odpowiedz