Wpis z mikrobloga

w łazience tylko płytki


@Havun: Chodzi o hydroizolację a nie wykończenie. Nie wyobrażam sobie łazienki bez hydroizolacji skoro ma być na lata więc co najmniej ściana w obrębie prysznica/ wanny powinna być izolowana.
  • Odpowiedz
@some_ONE: ja u siebie dałem folie w płynie na całej podłodze, na ścianie gdzie prysznic na wysokość 2,2m w obrębie kabiny z naddatkiem i cały obrys łazienki na ścianach jakieś 15 cm. Do tego wszystkie krawędzie łączenia podłogi ze ścianami i narożnik wewnętrzny w kabinie prysznicowej zabezpieczone zostały taśmą hydroizolacyjną.

Tak powinno być to zrobione, jak nie chcesz co miesiąc opłacać remontu u sąsiadów ;)
  • Odpowiedz
@MrFen: u mnie podobnie, podłoga cała i to w sumie kilka wartsw tej folii w płynie, obrys dolny łazienki = taśma, część prysznicowa cała ściana, na łączeniu ścian także taśma, tam gdzie wanna, hydro jest do połowy ściany no i przy umywalce też więcej gdzieś do 3/4 ściany w razie co;

@some_ONE kurde tak na logikę same łączenia bez podłogi chyba nie mają sensu.. no słabo słabo.. mam nadzieję, że jeszcze
  • Odpowiedz
  • 0
ja u siebie dałem folie w płynie na całej podłodze, na ścianie gdzie prysznic na wysokość 2,2m w obrębie kabiny z naddatkiem i cały obrys łazienki na ścianach jakieś 15 cm. Do tego wszystkie krawędzie łączenia podłogi ze ścianami i narożnik wewnętrzny w kabinie prysznicowej zabezpieczone zostały taśmą hydroizolacyjną.


@MrFen: no i tak bym się spodziewał, że będzie zrobione, mam prysznic we wnęce więc tam wszystkie ściany do wysokości min. natrysku
  • Odpowiedz
@Cinex: Oczywiście że kilka warstw. Zgodnie z zaleceniami producenta. Ja kupiłem chyba 10 litrów na łazienkę 4 mkw i nakładałem tyle warstw aż się nie skończyła ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 0
mam nadzieję, że jeszcze Ci nikt na tym płytek nie położył; tylko że kafelkarz zwrócił uwagę, że tak być nie powinno, no chyba że to te same "majstry" kafelkowały to wtedy może być nieciekawie;


@Cinex: te same majstry
  • Odpowiedz
@MrFen: no no, może źle sprecyzowalem, chodzilo mi że w zaleceniach np. byly 3x ja dawalem 4, albo 5 na samej podlodze; no ale generalnie zamysł ten sam :) tak czy siak "u siebie robiłem jak u siebie"
  • Odpowiedz
@some_ONE: Ja specem nie jestem ale w takim razie to sensu nie ma i "majstry" z którymi ja konsultowałem a robiłem sam (ze Szwagrem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) też właśnie tak mi polecił jak opisałem;
  • Odpowiedz