Wpis z mikrobloga

Byłem u endokrynologa, który stwierdził mi niedoczynność tarczycy, dostałem euthyrox - jak na razie dobieram dawkę i stopniowo sobie zwiększam ilość. Kolega poszedł do tego samego, i dostał bardzo podobną diagnozę do mojej, ale coś mu śmierdziało w tym lekarzu, z powodu niektórych stwierdzeń jakie poruszał, np "każdy w PL ma zapalenie tarczycy", więc poszedł do innego lekarza po drugą diagnozę, na której stwierdzono że z jego tarczycą jest wszystko w porządku...
Dodatkowo lekarz powiedział, że zna diagnozy tego pierwszego lekarza i widzi on tego czego inny endokrynolog nie widzi.

Jestem w bardzo podobnej sytuacji co kolega, bo z badań krwii wychodziły nam zbliżone wyniki (trend), ale jest on w lepszym stanie:
- TSH = 4.18 μIU/ml (zakres 0.27 - 4.20), u kolegi 3.29 μIU/ml
- fT3 = 7.22 pmol/l (zakres 3.10 - 6.80) u kolegi 5.13 pmol/l
- fT4 = 17.99 pmol/l (zakres 11.90 - 21.60), u kolegi 17.37 pmol/l
- Prolaktyna = 640.00 μIU/ml (zakres 86.00 - 324.00), kolega ma prolaktynę w normie ~240

Obaj jesteśmy w tym samym wieku 24 lata, podobny wzrost i waga.
Zastanawiam się komu ufać, skoro nie zaufam temu pierwszemu to skąd będę wiedział żeby ufać temu drugiemu albo i trzeciemu?

#tarczyca #zdrowie #hormony #euthyrox #lekarz #endokrynologia #medycyna #choroby
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
nie rosną ci cycki juz


@RozowaZielonka: nie wydaje mi się, ale pewny nie jestem - chcesz sprawdzić? Tak na serio to byłem u androloga, i raczej gdyby coś było nie tak to zwróciłby uwagę na moje cyce. Mówił że ten hormon jest zależny od wielu innych hormonów i żeby mieć wiarygodny wynik prolaktyny to najlepiej by było zbadać też inne hormony, których nie badałem wtedy.
Lekarz POZ nawet nie kazał
  • Odpowiedz
  • 1
@Kwas_askorbinowy: poszedłem do innego, który zwrócił uwagę na tę prolaktynę. Przy okazji ponowię USG. Zastanawiam się tylko jak długo we krwi będzie utrzymywać się podwyższone fT3 jak brałem przez 6 dni euthyrox w dawce ~12.5
  • Odpowiedz