Wpis z mikrobloga

Na czym w IT się najwięcej zarabia teraz, albo na czym się będzie najwięcej zarabiało w ciągu najbliższych 5, 10, 15 lat?

Od października zaczynam studia z informatyki i matematyki, i nie do końca wiem w jaką pracę celować po / w trakcie nich, w jakie technologie najlepiej pójść teraz pod względem zarobkowym i komfortu pracy? Nie przepadam za webówką, ludzi się nie boję, matmy się nie boję, algorytmikę bardzo lubię. Podoba mi się pomysł założenia jakiegoś startupa kiedyś, ale sam nie wiem co o tym myśleć.

Dzięki z góry!:)
#programista15k #programista25k #programowanie
  • 26
@jakuzii: Chłop myśli że znajdzie projekty z domeny hpc w Polsce xD Gnije. Nawet jak znajdziesz, to nie będzie konkurencji w lokalnych firmach i twoi koledzy frontendowdy będą kosić większą kasę. Fakt faktem hpc jest zajebiście dobrze płatne, tylko to nie jest domena na Polske. Tak samo jest z embedded w Polsce, zarobki niższe niż frontendowcy, a wymagania z dwa razy większe. Jak chcesz dobry protipy, niezależny od szerokości geograficznej, to
@Kitku_Karola: Patrzysz na to z perspektywy własnej firmy, przeszedłem zbyt dużo "dobrych" firm na rynku Polskim i wiem jaki poziom techniczny reprezentują ludzie. Dobre firmy pod względem inżynieryjnym w Polsce to można na palcach dwóch rąk wymienić, co nie zmienia faktu że czasem pracują w innych firmach ogarnięci goście, tylko to pojedyncze przypadki. Masz przeświadczenie że musisz być człowiekiem orkiestrą przy stawkach 30 plus, ponieważ twoja firma najwidoczniej nie robi nic
@RapIArbuzy przerobiłam sporo firm i tak było jak pisałam. Nigdzie nie siedziałam dłużej niż 3 lata a z reguły to rok i zmieniam, jeśli chce zmienić stawkę na wyższa. Po prostu jeśli chce te 30k to z reguły są to inne języki i technologie niż co znam, albo to stanowisko seniora którego później chcą wcisnąć w role lidera zespołu. Ewentualnie 8 etapów rekrutacji w firmie skandynawskiej xD gdzie odpadam po drodze bo
na czym się będzie najwięcej zarabiało w ciągu najbliższych 5, 10, 15 lat?


@jakuzii: Nikt tego nie wie, a jak sądzi, że wie, to bredzi. Jakbyś zapytał 3-4 lata temu bo by ludzie pisali, że krypto i web3 to przyszłość, a jak to się skończyło każdy widzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) AI to kolejna bańka która zaraz pęknie.

Natomiast rada ode mnie - jak jesteś dobry to