Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile PLN trzeba liczyć za wykończenie mieszkania 70m2 (trzy pokoje) w stanie deweloperskim do stanu zamieszkania? Drzwi wewnętrzne, podłogi, ściany, oświetlenie, kuchnia, łazienka, meble, minimalne RTV. Nie premium, nie po taniości.
Czy 150k zł wystarczy czy będzie mało?

#nieruchomosci #krakow #wroclaw #poznan



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
@koszyk2: ja bym z robocizna liczył nie mniej niz 3k/m2, ale to zależy co kto chce. Kuchnie można kupić w ikei ale też robić customową na zamówienie u stolarza.

Płytki można wybrać designerskie albo z jakiejś castoramy.

Ogólnie polecam ogarnac sobie projektanta wnętrz jak nie masz jakiejś większej wizji co do mieszkania. Sam robiłem pierwsze mieszkanie a drugie z architektem i jest dużo łatwiej.
plus załatw sobie architekta


@chaosrising: Architekt architektowi nierówny. Znam ludzi, którzy żałowali wydanych w ten sposób pieniędzy, bo architekt nawymyślał im dużo bardzo drogich rzeczy i na własną rękę szukali potem alternatyw. Oczywiście są też tacy, którzy sobie bardzo chwalą.
@mirko_anonim: Takie szacowanie jest bardzo zgrubne, bo dla kogoś standardowym wykończeniem podłogi będzie panel krono za 80 zł za metr i wtedy takie panele na 50 m kw będą kosztować 4 tysiące, ktoś inny pójdzie do sklepu z podłogami i poprosi o najzwyczajnieszą deskę barlinecką i za taką podłogę zapłaci 4 razy więcej. Ani krono nie jest tragiczne, ani deska barlinecka nie jest jakaś premium, a rozstrzał jest duży. Na innych
@ladzik: Oczywiście. Dokładnie dziś rozmawiałem ze znajomym, który dostał taką wycenę. Może zejdzie do 40k. Jak nie robisz na Castoramie, to tyle będzie.