Wpis z mikrobloga

SpaceX ciągle powtarza, że to udostępnia Starlink jako pomoc humanitarną, a nie instrument wojskowy.


@Yelonek: bo gdyby to było oficjalnie udostępniane jako aparatura wojskowa to rząd by mógł mieć większą kontrolę nad firmą, a Musk tego nie chce, bo mu to ograniczy sprzedaż
armia najbiedniejszego kraju Europy.


@missioncritical: to chyba Mołdawia

wystarczy nazywać rzeczy po imieniu - ruscy napadli na Ukrainę i mordują ukraińskich obywateli w imię swoich imperialnych aspiracji. Mówisz, że w takiej sytuacji można zachować neutralność? Wobec mordów? Fajnie masz.


No to dawaj. Gdzie są Bill Gates, Jeff Bezos, Warren Buffer, Larry Page, Sergey Brin? Jak oni mogą zachowywać neutralność, gdy dzieją się takie rzeczy?

BTW dlaczego nic nie zrobiłeś dla Jemenu?
@pekak: Przecież napisał, że tworzą mniejszy system Starshield, który będzie pod kontrolą armii.
SpaceX ma rzucić wszystkie zasoby na Ukrainę? DEJ MNIE, BO MAM CHOROM ARMIE?
Wydaje mi się, że pomogli na tyle ile byli w stanie i nic więcej nie można oczekiwać.
Staram się wytłumaczyć jak pięciolatkowi co to jest umowa, bo chyba nie wiesz jak to działa.

Starlink to jest usługa internetu satelitarnego. Jak bierzesz umowę na usługę to są określone warunki, które użytkownicy łamią.


A Wy unikacie odpowiedzi na pytanie gdzie jest napisane, że Starlinki miały być na użytek armii.


@Yelonek: ale ty wiesz że kontrakty z Pentagonem to inaczej wyglądają? xD

Zresztą Musk będzie pajacował to dostanie Defense Production Act
No to dawaj. Gdzie są Bill Gates, Jeff Bezos, Warren Buffer, Larry Page, Sergey Brin? Jak oni mogą zachowywać neutralność, gdy dzieją się takie rzeczy?


@Yelonek: a oni zarządzają systemami komunikacji używanymi przez Ukraińców? Co to za fikołek? Skąd wiesz co robią albo nie robią w tym temacie?

Ukraińcy używają Starlinków, a Musk AKTYWNIE im to uniemożliwia kiedy mu pasuje. Na szczęście władze USA mają instrumenty nacisku na tego narcyza.

BTW
a oni zarządzają systemami komunikacji używanymi przez Ukraińców? Co to za fikołek? Skąd wiesz co robią albo nie robią w tym temacie?


Ukraińcy używają Starlinków, a Musk AKTYWNIE im to uniemożliwia kiedy mu pasuje. Na szczęście władze USA mają instrumenty nacisku na tego narcyza.


@missioncritical: Ha ha. Co za bzdury. Starlink to usługa komunikacji. Tylko dzięki niej Ukraina jeszcze działa. To nie znaczy, że Musk steruje elektrownią na Ukrainie. Co to
to sobie najpierw zobacz do czego ta ustawa była używana xD rosja jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA geniuszu, nie musi prowadzić wojny.


@Hieronim_Berelek: Bądźmy realistami. Wyłączać taką maszynkę do mielenia rosyjskich rekrutów? USA pasuje przedłużający się konflikt na którym nie tracą żadnych żołnierzy. Nikt nic nie zrobi SpaceX.

To już ustaliliśmy, że Starlink nie jest na użytek armii i możecie przestać mieć bół w wiadomym miejscu?
@missioncritical: No napisałeś jak Musk może zachowywać neutralność. To co miałeś przez to na myśli? Bo z kontekstu dyskusji wynika, że miał włączyć Starlink w Sewastopolu, żeby Ukraina mogła zaatakować flotę Rosji. Cytuję:

Ukraińcy używają Starlinków, a Musk AKTYWNIE im to uniemożliwia kiedy mu pasuje.
To już ustaliliśmy, że Starlink nie jest na użytek armii i możecie przestać mieć bół w wiadomym miejscu?


@Yelonek: nie, nie ustaliliśmy, masz dostęp do tego kontraktu z Pentagonem czy nie?

+ zawsze istnieje jeszcze 3 opcja, że to rosjanie zaatakowali Starnlinka. Ale marnowanie takiej możliwość na taki atak, jest mało prawdopodobne.
nie, nie ustaliliśmy, masz dostęp do tego kontraktu z Pentagonem czy nie?


@Hieronim_Berelek: Nie, nie mam. Ty twierdzisz, że widziałeś kontrakty z Pentagonem.
Nigdzie nie ma żadnej informacji, że Starlink ma być używany przez armię. Wręcz są informacje odwrotne.

Ciężar dowodu spada na tego kto twierdzi, więc nadal czekam na jakikolwiek ułamek informacji, że SpaceX ma świadczyć usługi armii i nie wywiązuje się z umowy z polecenia Muska albo kogokolwiek, bo
@Yelonek: Polska by była w tej samej sytuacji. Nawet Rosja ma problem z satelitarną komukacją. Kto wie czy istnieje inne państwo po za USA zdolne ogarnąć taką łączność samodzielnie na takim poziomie
@N331: Dokładnie. I udostępniają tę technologię, więc chyba są po stronie Ukrainy. Chyba, że to jakaś wymyślna gra na podwójnych agentów. (Nie.)
Oczywiście nie mam dowodów, ale jestem przekonany, że cały ten kwik nakręcany jest na zlecenie pewnej trzyliterowej organizacji o której już tu wspominano.