Wpis z mikrobloga

@Lukardio: To się zaczyna robić żenujące. Co to za armia co nie ma własnego systemu łączności? Wszystko na Starlinku jedzie? SpaceX ciągle powtarza, że to udostępnia Starlink jako pomoc humanitarną, a nie instrument wojskowy. Po co to ciągłe pieprzenie o wyłączaniu podczas ataku. Chyba już nie mają się jak do Muska przyczepić i łapią się wszystkiego.

Normalnie Musk jak Geralt chce zostać neutralny w świecie w którym toczy się konflikt i
@yannikto: Wydaje mi się, że zna położenie anten na ziemi, więc teoretycznie na podstawie ich ruchów można coś wnioskować, ale kto planuje atak opierając się na Starlinku skoro wiadomo, że będzie z tym problem. (°°
@Hieronim_Berelek: No to mówię "sprawdzam". Powiedz jak wygląda kontrakt z wojskiem skoro wiesz lepiej niż szefowa SpaceX.

Onstage at a conference in Washington, D.C., Shotwell said: "We were really pleased to be able to provide Ukraine connectivity and help them in their fight for freedom. It was never intended to be weaponized. However, Ukrainians have leveraged it in ways that were unintentional and not part of any agreement."


Speaking separately to
@Yelonek: ten artykuł jest z lutego. Kontrakt był z czerwca.

WASHINGTON, June 1 (Reuters) - SpaceX's Starlink, the satellite communications service started by billionaire Elon Musk, now has a Department of Defense contract to buy those satellite services for Ukraine, the Pentagon said on Thursday.

"We continue to work with a range of global partners to ensure Ukraine has the resilient satellite and communication capabilities they need. Satellite communications constitute a
Normalnie Musk jak Geralt chce zostać neutralny


@Yelonek: Neutralny jak Geralt. XDDDD

Gdyby był neturalny to by wcale Starlinków nie wysłał. Zapłacił mu za to rząd USA, wiec się zgodził bo chciał rządowe pieniądze przytulić, ale jednocześnie nie chce by ruskie się na niego obrazili, bo godzi to w jego interesy. Nie jest to więc żadna neutralność, on chce zjeść ciastko i mieć ciastko i tylko udaje humanitarnego, neutralnego miłośnika pokoju.
@Hieronim_Berelek: To masz tu artykuł z czerwca. CNBC napisało to samo, więc nic się raczej nie zmieniło.
https://www.cnbc.com/2023/06/01/pentagon-awards-spacex-with-ukraine-contract-for-starlink-satellite-internet.html

Dobra mądrale. Przedstawcie mi gdzie jest napisane, że kontrakt jest na użytek armii. Z tego co czytam to zapewnienie komunikacji i utrzymanie działania infrastruktury. Nigdzie nie widzę nic o armii. Może jednak wyjdzie, że macie pretensje o coś co Wam się ubzdurało?

Mam powiedzmy światłowód w bloku i w regulaminie jest, że nie
CNBC napisało to samo, więc nic się raczej nie zmieniło.


@Yelonek: a ty czytasz w ogóle to co wkleiłeś? Bo to samo dotyczy wypowiedzi z lutego.

Mam powiedzmy światłowód w bloku i w regulaminie jest, że nie mogę używać tego komercyjnie. Otwieram tam swój sklep internetowy albo jakiś inny e-biznes. Co ma zrobić dostawca internetu jak zobaczy zwiększony ruch?

Po co ty takie głupoty piszesz? xD
o to za armia co nie ma własnego systemu łączności?


@Yelonek: armia najbiedniejszego kraju Europy.

Normalnie Musk jak Geralt chce zostać neutralny w świecie w którym toczy się konflikt i zbiera #!$%@? z każdej strony. Pomaga, nie pomaga, nie chce się określić po żadnej ze stron. Ja pierniczę, ludziom nigdy nie dogodzisz


@Yelonek: wystarczy nazywać rzeczy po imieniu - ruscy napadli na Ukrainę i mordują ukraińskich obywateli w imię swoich
@yannikto Czy gdzieś twierdziłem inaczej?

a ty czytasz w ogóle to co wkleiłeś? Bo to samo dotyczy wypowiedzi z lutego.


@Hieronim_Berelek: Tak, czytam, ale skoro dziennikarze powtarzają to w czerwcu to chyba znaczy, że stanowisko się nie zmieniło.

Po co ty takie głupoty piszesz? xD

Staram się wytłumaczyć jak pięciolatkowi co to jest umowa, bo chyba nie wiesz jak to działa.
Starlink to jest usługa internetu satelitarnego. Jak bierzesz umowę na