Wpis z mikrobloga

@StardustInSpace:sie marynatami chłopie zainteresuj i piekarnikiem. Ja całe życie byłem uprzedzony, bo o ile moja świętej pamięci Mama dobrze i smacznie gotowała, to marynaty jej jakoś nie wychodziły i zawsze czułem zawód jak się okazywało, ze będzie kurczak, ale z marynaty :D. Jak w końcu sobie zaczałem je robić i eksperymentować, to nie tylko ich przygotowanie jest bardzo szybkie, to jeszcze mięso jest soczyste i wzbogacone smakiem tego co lubimy, więc
@StardustInSpace tez robiłem wielokrotnie z tego przepisu kurczaka i wychodził ciemniejszy, moim zdaniem 2 rzeczy które sie w tym przepisie nie zgadzają: w stosunku do ilości kurczaka marynaty jest za malo- zachowaj proporcje w składnikach plynu, ale zrób go więcej, druga sprawa to jak masz to użyj miodu bo dzięki temu w miarę wygotowywania sie płynu powstanie glazura która oblepi ci kuraka. Polecam tez w identyczny sposób przygotować łososia Teriyaki- również smakuje
Pobierz ticos - @StardustInSpace tez robiłem wielokrotnie z tego przepisu kurczaka i wychodzi...
źródło: Zdjęcie z biblioteki