Wpis z mikrobloga

Jak to przerobić, żeby wrzucić grzejnik typu drabinka? Fachowiec proponuje, żeby widoczne na zdjęciu rury szły pod spodem grzejnika, ale to będzie nieestetyczne. W ogóle to wydaje się, że grzejnik mógłby być na ścianie obok (na tej samej, gdzie jest stary, ale wyżej), a fachowiec upiera się, żeby był koło drzwi.

Czemu teraz? Bo woda już napełniona i trzeba by na moment spuścić, teraz zrobić grzejnik, a dopiero potem remont łazienki (koło listopada, bo wtedy ma termin). Jak nie, to dopiero w maju, jednak sąsiedzi nalegają, żeby robić jak najszybciej.

Remont miał być latem, ale firma, która miała robić całość pod klucz, zwodziła mnie cały czas.

Nie ma projektu, nie ma niczego i jak przekonać sąsiadów, że lepiej zacząć w maju po okresie grzewczym?

#wielkaplyta #remont #remontujzwykopem
SendMeAnAngel - Jak to przerobić, żeby wrzucić grzejnik typu drabinka? Fachowiec prop...

źródło: 20230912_124626

Pobierz
  • 9
@SendMeAnAngel: zrobiłbym tu raczej podłączenie boczne i zabudował ten pion, a gdzie ma wisieć to już zależy jak zaprojektujesz sobie łazienkę. Wypadałoby obciąć te stalówki krócej, nagwintować i od tego się wypuścić.
Ewentualnie wyciąć i wstawić całe kawałki pionów. Tylko to bym skonsultował raczej z hydraulikiem ze spółdzielni.
@Smarek37: Masz jakieś przykładowe realizacje? Chcę to zrobić na standard XXI wieku, bo niedługo mieszkanie na wynajem pójdzie. Generalnie to na niczym się nie znam i mam sam projekt robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit: rur nie da się ruszyć, co najwyżej zabudować, a to teraz trzeba by wiedzieć
@SendMeAnAngel: O.o na luzie powinni ogarnąć zamrażarką za odpowiedni hajs. Ew pogadaj z hydraulikiem ze spółdzielni czy nie chce sobie dorobić i to zrobić. Wystarczy żeby skrócił gałązki i pozakładał zawory, potem możesz sobie powyprowadzać co i jak chcesz, a pion na luzie zabudować karton-gipsem.
@Nethiu: Przekażę, bo to może być lepszy pomysł od cięcia głównych rur. Te rury pewnie i tak trzeba zabudować, zostanie mniej miejsca na pralkę, ale cóż...

@Smarek37: Tam, gdzie będę kupował (w osiedlowym sklepie), nie zrobią projektu. A nawet jeśli by mi jakiś sklep zrobił projekt, to nie zrobi tego w 2 dni, bo grzejnik trzeba już montować.

@Straszak_pl: Zamrożenie musi zrobić ekipa, która ma w tym doświadczenie. Był