Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #rozmowakwalifikacyjna #januszex
Czy często w swojej karierze zawodowej mieliście sytuację, że rzucaliscie pracę po mniejszym okresie pracy jak pół roku? Po dwóch, trzech, czterech miesiącach? Z jakich powodów?
Ostatnio słyszałem o gościu który rzucił pracę na umowie o pracę po godzinie XD

I jak ujmujecie to w CV? Bo widzę to jako taką plamę w cv z której trzeba będzie się tłumaczyć na najbliższej rozmowie rekrutacyjnej.. Ewentualnie można tego nie wpisywać, ale potem ma się dziurę na kilka miesięcy w cv z czrgo i tak trzeba będzie się tłumaczyć.

Dużo macie takich krótkich okresów pracy w cv? Pytają was o to na rozmowach? Przejmujecie się tym w ogóle??
  • 14
  • Odpowiedz
@siemanko0: kiedyś po dniu rzuciłem, kiedyś po 4 miesiącach. Tej jednodniowej to oczywiście nie wpisuję w CV, 4 miesięcznej zdaje się, że ostatnio też nie wpisałem.
  • Odpowiedz
@siemanko0 w ciągu jednego roku miałam 4 pracodawców ( ͡° ͜ʖ ͡°) Życie. Wyrzucili mnie, kolejny mnie oszukał i w pewnym momencie nie wypłacił kasy, potem poszłam gdziekolwiek żeby po prostu mieć za co przeżyć i potem do już konkretnej pracy, gdzie byłam rok. Jak potem zmieniałam to się mnie zapytali na rozmowie skąd tyle zmian w jednym roku, wytłumaczyłam, prace dostałam bez problemu
  • Odpowiedz
@siemanko0 za to, że nie chciałam się podporządkować. Byłam managerem w call center, przyszedł nowy klient na projekt na 2 tygodnie i chciał zapłacić podejrzanie dużo pieniędzy żebyśmy to wzięli. Kilka lat temu była afera z „najmłodszym polskim milionerem”, Piotr Kaszubski. Okazało się, że oszukiwał ludzi, uciekł gdzieś za granice, był poszukiwany. Okazało się, że on był tym klientem XD Nie bezpośrednio, ale można było wygooglać że to jego spółka córka zarejestrowana
  • Odpowiedz
@Lonate : a w sumie to jak ktoś miał w życiu właśnie dużo takich dorywczych prac czy krótkich okresów, to nie lepiej jest je dać zbiorczo jako jeden punkt w CV? #rozkmina
Coś typu:

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
Różne krótkookresowe prace epizodyczne
opis stanowiska, co i gdzie robiłeś, przez jaki czas i na jakiej umowie
kolejne stanowisko
i kolejne...
  • Odpowiedz
@Lonate: miałaś? Czy nadal masz miejsce na taki zapis? Poza tym ta praca na słuchawce to mógłby być w sumie odzielny pkt (o ile nie nazbierało się tych lat i prac). Mi tu chodzi o przypadek gdy ktoś np. jako student kilka wakacji pracował po sklepach, barach, call center itp.
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97 ja właśnie przez 3 lata w każde wakacje pracowałam w call center na słuchawce, dlatego miałam taki zapis. Teraz jestem za stara na takie wspominki xD I mam już kompletnie inne doświadczenie i dorobek zawodowy
  • Odpowiedz
@Lonate: czyli tutaj może być na odwrót (jak to nie był ten sam pracodwca ;-) punkt w (twoim już rozbudowanym) doświadczeniu zatytułowany " Praca jako doradca telefoniczny", a w rozwinięciu nazwy firm, przybliżony okres pracy i jej zakres + ikonka słuchawki z boku
  • Odpowiedz