Wpis z mikrobloga

Dobrze, że te rosyjskie linie okopów kompletnie nic nie dają( ͡° ͜ʖ ͡°), bo Rosja zaczęła budować kolejne na zagrożonych kierunkach.

Rosjanie już budują kolejną linię obronną 10 km na południe od istniejącej tam, gdzie uznają to za konieczne. Ostrzegałem, że to nieuniknione. Obecne tempo natarcia Ukrainy im na to pozwala.

https://twitter.com/SmartUACat/status/1701270164950446191?s=20
#ukraina #wojna #rosja
  • 32
@Szinako: Ogólnie to ten kto wybrał ten kierunek do kontrataku powinien nie tyle spaść ze stołka co się z niego śpi&_$lić. Mieli wszystkie karty w ręku, dobry sprzęt, efekt zaskoczenia i żołnierzy wyszkolonych do ataku. Uderzyli w najbardziej ufortyfikowane miejsce gdzie przeciwnik się tego spodziewał.

Mogli posłuchać Skrzypczaka i uderzyć w donbaskim , tam jest co odbijać jeśli chodzi o surowce. Teraz wkopali się jak ruscy z wejściem z Białorusi i
Mogli posłuchać Skrzypczaka i uderzyć w donbaskim , tam jest co odbijać jeśli chodzi o surowce.


@Aquamen:
Chodziło pewnie o zysk strategiczny, ale w sumie jeżeli docelowo mieliby iść potem w kierunku Donu to miałoby to sens (tylko to już Rosja).
@Pasterz30: no to wypunktuj bzdury cwaniaczku za dychę zamiast rzucać ogólnikami udając mądrego.

Skrzypczaka akurat najbardziej szanuję z wszystkich mejwenow wojennych, szanują go i mają o nim dobre zdanie nasi żołnierze do dzisiaj więc nie wiem czemu mu każesz cicho siedzieć skoro dbał o naszych na misjach lepiej jak o własne dzieci, ma łeb na karku i wiedzę której nie zdobędziesz pałując się do filmików z wojny na portalu ze śmiesznymi
Uderzyli w najbardziej ufortyfikowane miejsce gdzie przeciwnik się tego spodziewał.


@Aquamen: Ja uważam, że po prostu Ukraińcy uwierzyli we własną propagandę. Sami uwierzyli w słabe rosyjskie przygotowanie w słabe morale i ogólny rosyjski bardak.
Rosjanie już budują kolejną linię obronną 10 km na południe od istniejącej tam, gdzie uznają to za konieczne


@Szinako: O chłopie, nie pisz takich rzeczy. Jak 2 tygodnie temu pytałem czy ruscy są w stanie przygotować nowe linie obrony skoro Ukraińcy tyle się zmagają z obecnymi to zostałem wyśmiany. Tutaj wątek:

https://wykop.pl/wpis/72525897/ukraincom-zajelo-jakies-2-5-miesiaca-zeby-sie-prze

Znowu wspominasz o niewygodnych rzeczach. To niedobra tak mówić na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aquamen: Panie jaki Donbas? Co z tego że były tam mniej ufortyfikowane tereny jak ich zajęcie kompletnie by nic nie dało. No bo gdzie by doszli, do Swierwodoniecka? A może do samej granicy? Żeby ten ruch był jakoś opłacalny to trzeba by było zająć Ługańsk i Donieck, a tam są okopy budowane od 2014 roku! Przy obecnych warunkach politycznych uderzenie na południe to był jedyny możliwy ruch jeśli chciano w tym
Mogli posłuchać Skrzypczaka i uderzyć w donbaskim


@Aquamen: A donbas nie jest czasem fortyfikowany od 2014? Szkoda, że Zachód się nie zgodził na użycie sprzętu na terenie samej Rosji. Wokół Briańska im szło początkowo całkiem spoko. A jak nie tam to może gdzieś indziej by męczyli kacapów. Ale zgodzę się z tym, że uderzyli tam, gdzie kacapy się ich najbardziej spodziewały
Uderzyli w najbardziej ufortyfikowane miejsce gdzie przeciwnik się tego spodziewał.


@Aquamen: Ja uważam, że po prostu Ukraińcy uwierzyli we własną propagandę. Sami uwierzyli w słabe rosyjskie przygotowanie w słabe morale i ogólny rosyjski bardak.


@Szinako: W pewnym stopniu tak, ale o uderzeniu na południe bardziej zdecydowały naciski zachodu aby jak najszybciej skończyć wojnę. Jeśli chciano to zrobić w tym roku, to inny kierunek ataku nie mógł być brany pod uwagę.
No i jest jeszcze opcja desantu przez Dniepr, możliwe że tego nie spróbowali bo nie mają sprzętu przeprawowego który mógłby być użyty na masową skalę.


@Dawixo: Słyszałem, że Rosomaki dałyby radę w takiej przeprawie. Ale może wcale tak dobrze nie pływają? Poza tym nawet jak pływają to same Rosomaki to nie wszystko
@Dawixo: Słyszałem, że Rosomaki dałyby radę w takiej przeprawie. Ale może wcale tak dobrze nie pływają? Poza tym nawet jak pływają to same Rosomaki to nie wszystko


@cebulowy_krezus: Pewnie by dały radę, ale co potem? Trzeba przecież przewieść paliwo i zaopatrzenie i duże ilości piechoty a i jeszcze jakąś OPL podciągnąć. Miałem nadzieje że po cichu zachód będzie wysyłał jakieś środku przeprawowe/barki, ale nic takiego nie widziałem. Tylko siły specjalne
kompletnie by nic nie dało


@Dawixo: Dawało Ukrainie bycie czymś więcej niż polami uprawnymi. Tam leżą najlepsze złoża surowców.

pewnym stopniu tak, ale o uderzeniu na południe bardziej zdecydowały naciski zachodu aby jak najszybciej skończyć wojnę.


@Dawixo: bzdura, tak mówią Ukraińcy aby przerzucić swoją niekompetencję na kraje zachodu. Tak samo było z Bachmutem.

a tam są okopy budowane od 2014 roku!


@Dawixo: nie takie jak na Zaporożu, nie w
Słyszałem, że Rosomaki dałyby radę w takiej przeprawie. Ale może wcale tak dobrze nie pływają?


@cebulowy_krezus: Rosomak to i może pływa dobrze. Ale ma papierowy pancerz, to jest tylko i wyłącznie transporter opancerzony(lekko). Ukraińcy nie potrafili przebić lądowo przez 3 miesiące. Ich desant po prostu zostałby zmasakrowany przez nawet bardzo małe rosyjskie siły.
Najpierw muszą zamknąć zaporowski front i odbic Krym


@Tatiagla: Ta odbić Krym. Może niech najpierw jeszcze Moskwę zdobędą jak już tak na hardzie chcą mapę przechodzić.
@Aquamen:

kompletnie by nic nie dało


@Dawixo: Dawało Ukrainie bycie czymś więcej niż polami uprawnymi. Tam leżą najlepsze złoża surowców.


@Aquamen: Tereny które mogliby zająć ukraincy bez problemów akurat nie są zbyt bogate w surowce

pewnym stopniu tak, ale o uderzeniu na południe bardziej zdecydowały naciski zachodu aby jak najszybciej skończyć wojnę.


@Dawixo: bzdura, tak mówią Ukraińcy aby przerzucić swoją niekompetencję na kraje zachodu. Tak samo było z
Czyli Twoim zdaniem zachód WCALE nie pośpieszał ukrainy?


@Dawixo: chłopie o czym ty mówisz, kto pośpieszał Ukrainę? Jeszcze powiedz, że Biden z rózgą stał i poganiał Załużnego z Zełeńskim. Bzdury.

Tereny które mogliby zająć ukraincy bez problemów akurat nie są zbyt bogate w surowce


Jakie konkretnie masz na myśli mówiąc bez problemów?

Tak tak, tam mają pewnie tak samo słabe umocnienia jak te które Ukrańcy mają pod Donieckiej których Rosjanie nie