Wpis z mikrobloga

@Szinako: Ogólnie to ten kto wybrał ten kierunek do kontrataku powinien nie tyle spaść ze stołka co się z niego śpi&_$lić. Mieli wszystkie karty w ręku, dobry sprzęt, efekt zaskoczenia i żołnierzy wyszkolonych do ataku. Uderzyli w najbardziej ufortyfikowane miejsce gdzie przeciwnik się tego spodziewał.

Mogli posłuchać Skrzypczaka i uderzyć w donbaskim , tam jest co odbijać jeśli chodzi o surowce. Teraz wkopali się jak ruscy z wejściem z Białorusi
  • Odpowiedz
@Aquamen: ilosc bzdur jakie napisałeś w tym krótkim komentarzu jest powalająca cD Jeszcze twierdzenie ze powinni zrobic jak Skrzypczak xDD Skrzypczak to powinien siedziec cicho bo takie bzdury jakie on gada to ja #!$%@?
  • Odpowiedz
Mogli posłuchać Skrzypczaka i uderzyć w donbaskim , tam jest co odbijać jeśli chodzi o surowce.


@Aquamen:
Chodziło pewnie o zysk strategiczny, ale w sumie jeżeli docelowo mieliby iść potem w kierunku Donu to miałoby to sens (tylko to już Rosja).
  • Odpowiedz
@Pasterz30: no to wypunktuj bzdury cwaniaczku za dychę zamiast rzucać ogólnikami udając mądrego.

Skrzypczaka akurat najbardziej szanuję z wszystkich mejwenow wojennych, szanują go i mają o nim dobre zdanie nasi żołnierze do dzisiaj więc nie wiem czemu mu każesz cicho siedzieć skoro dbał o naszych na misjach lepiej jak o własne dzieci, ma łeb na karku i wiedzę której nie zdobędziesz pałując się do filmików z wojny na portalu ze
  • Odpowiedz
  • 1
Uderzyli w najbardziej ufortyfikowane miejsce gdzie przeciwnik się tego spodziewał.


@Aquamen: Ja uważam, że po prostu Ukraińcy uwierzyli we własną propagandę. Sami uwierzyli w słabe rosyjskie przygotowanie w słabe morale i ogólny rosyjski bardak.
  • Odpowiedz
Rosjanie już budują kolejną linię obronną 10 km na południe od istniejącej tam, gdzie uznają to za konieczne


@Szinako: O chłopie, nie pisz takich rzeczy. Jak 2 tygodnie temu pytałem czy ruscy są w stanie przygotować nowe linie obrony skoro Ukraińcy tyle się zmagają z obecnymi to zostałem wyśmiany. Tutaj wątek:

https://wykop.pl/wpis/72525897/ukraincom-zajelo-jakies-2-5-miesiaca-zeby-sie-prze

Znowu wspominasz o niewygodnych rzeczach. To niedobra tak mówić na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Aquamen: Panie jaki Donbas? Co z tego że były tam mniej ufortyfikowane tereny jak ich zajęcie kompletnie by nic nie dało. No bo gdzie by doszli, do Swierwodoniecka? A może do samej granicy? Żeby ten ruch był jakoś opłacalny to trzeba by było zająć Ługańsk i Donieck, a tam są okopy budowane od 2014 roku! Przy obecnych warunkach politycznych uderzenie na południe to był jedyny możliwy ruch jeśli chciano w
  • Odpowiedz
Mogli posłuchać Skrzypczaka i uderzyć w donbaskim


@Aquamen: A donbas nie jest czasem fortyfikowany od 2014? Szkoda, że Zachód się nie zgodził na użycie sprzętu na terenie samej Rosji. Wokół Briańska im szło początkowo całkiem spoko. A jak nie tam to może gdzieś indziej by męczyli kacapów. Ale zgodzę się z tym, że uderzyli tam, gdzie kacapy się ich najbardziej spodziewały
  • Odpowiedz
Uderzyli w najbardziej ufortyfikowane miejsce gdzie przeciwnik się tego spodziewał.


@Aquamen: Ja uważam, że po prostu Ukraińcy uwierzyli we własną propagandę. Sami uwierzyli w słabe rosyjskie przygotowanie w słabe morale i ogólny rosyjski bardak.


@Szinako: W pewnym stopniu tak, ale o uderzeniu na południe bardziej zdecydowały naciski zachodu aby jak najszybciej skończyć wojnę. Jeśli chciano to zrobić w tym roku, to inny kierunek ataku nie mógł być brany
  • Odpowiedz
No i jest jeszcze opcja desantu przez Dniepr, możliwe że tego nie spróbowali bo nie mają sprzętu przeprawowego który mógłby być użyty na masową skalę.


@Dawixo: Słyszałem, że Rosomaki dałyby radę w takiej przeprawie. Ale może wcale tak dobrze nie pływają? Poza tym nawet jak pływają to same Rosomaki to nie wszystko
  • Odpowiedz
@Dawixo: Słyszałem, że Rosomaki dałyby radę w takiej przeprawie. Ale może wcale tak dobrze nie pływają? Poza tym nawet jak pływają to same Rosomaki to nie wszystko


@cebulowy_krezus: Pewnie by dały radę, ale co potem? Trzeba przecież przewieść paliwo i zaopatrzenie i duże ilości piechoty a i jeszcze jakąś OPL podciągnąć. Miałem nadzieje że po cichu zachód będzie wysyłał jakieś środku przeprawowe/barki, ale nic takiego nie widziałem. Tylko
  • Odpowiedz
kompletnie by nic nie dało


@Dawixo: Dawało Ukrainie bycie czymś więcej niż polami uprawnymi. Tam leżą najlepsze złoża surowców.

pewnym stopniu tak, ale o uderzeniu na południe bardziej zdecydowały naciski zachodu aby jak najszybciej skończyć
  • Odpowiedz
Dawało Ukrainie bycie czymś więcej niż polami uprawnymi. Tam leżą najlepsze złoża surowców.


@Aquamen: z wojskowego punktu widzenia i zasobów ludzkich nic im nie da odbicie Donbasu. Najpierw muszą zamknąć zaporowski front i odbic Krym aby przerzucic później wojska do odbijania granic na wschodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
Słyszałem, że Rosomaki dałyby radę w takiej przeprawie. Ale może wcale tak dobrze nie pływają?


@cebulowy_krezus: Rosomak to i może pływa dobrze. Ale ma papierowy pancerz, to jest tylko i wyłącznie transporter opancerzony(lekko). Ukraińcy nie potrafili przebić lądowo przez 3 miesiące. Ich desant po prostu zostałby zmasakrowany przez nawet bardzo małe rosyjskie siły.
  • Odpowiedz
Czyli Twoim zdaniem zachód WCALE nie pośpieszał ukrainy?


@Dawixo: chłopie o czym ty mówisz, kto pośpieszał Ukrainę? Jeszcze powiedz, że Biden z rózgą stał i poganiał Załużnego z Zełeńskim. Bzdury.

Tereny które mogliby zająć ukraincy bez problemów akurat nie są zbyt bogate w
  • Odpowiedz