Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zasiedzialem się w obecnym korpo i przez lata pracy awansowałem i jestem już Lead Software Engineer. Chce już zmienić robotę bo chce się rozwijać. Obecnie w firmie osiągnąłem już wszystko co mogłem, uwsteczniam sie bo pracuje na starym stacku i robię powtarzalna robotę.

Jak miałbym wejść na rynek teraz to chyba bym musiał znowu startować od pozycji juniora …

Miał ktoś tak? Co robić w takiej sytuacji?
#programowanie #programista15k #programista25k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
uwsteczniam sie bo pracuje na starym stacku i robię powtarzalna robotę.


@mirko_anonim: czyli masz świetną okazję rozwijać się w obecnej firmie. Automatyzuj, proponuj innowacje, wdrażaj nowoczesne rozwiązania, to są wyzwania, które teraz rynek stawia przed doświadczonymi inżynierami, a Ty znalazłeś się w idealnej sytuacji by poćwiczyć na żywym organizmie.
@mirko_anonim: zacznij od juniora w innej technologii wewnątrz tego samego korpo. Będzie ciekawiej w życiu.
Dogadaj się że chcesz za częściowo obniżoną pensję. Posiedzisz max pół roku jako junior i potem zatrudnisz się gdzieś indziej jako mid (za stawkę mida) i po 6-8 miesiącach jak jesteś ogarnięty to będziesz senior
@nick230: Z perspektywy firmy mogą być seniorem, bo często mają wiedzę domenową i techniczną związaną z zabawkami danej firmy, której nie posiada nikt inny i potrafią się w niej płynnie poruszać. Natomiast z perspektywy rynku tak jak mówisz, ja bym zaryzykował, że ludzie świeżo po awansie na seniora potrafią technicznie leżeć w porównaniu z czasem gdy zostawali midem (vide: ja sam xD) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: jak zaczynales prace komputery dzialaly tak samo jak obecnie i komunikowaly sie uzywajac tych samych lub prawie tych samych protokolow co obecnie. Nigdy nie rozumiem tego #!$%@? o przestarzalym stacku, to jest tylko rzecz wtorna