Wpis z mikrobloga

Jakie źródła dot. wychowania psa polecacie? Przecyztałem polecaną wszędzię książkę G.Bailey "Szczenię dosknałe" i mam mieszane uczucia. Wydaje mi się, że książka listuje mnóstwo problemów a daje bardzo mało wskazówek. Szukam czegoś zatem bardziej "praktycznego". Njalepszy byłby jakiś cyl filmów na YT, ale nie pogardzę innymmi materiałami.

#psy #pies
  • 6
@pokey: powyższe promują przemoc wobec psów, więc no...

Praktyczny najbardziej jest chyba poradnik od Michała Dąbrowskiego. Na YT masz też Co Mówi Pies, możesz też kupić sobie jakiś webinar od Wojtków Szkolenia
  • 0
@r__k mowisz o tym kursie za 1500 zł? Troche boje sie ze psiak mi zdąży dorosnąć zanim te 47h ogladne. Gdybys miała polecić takie zrodlo „good enough” to ci z tego co wymieniłaś poleciłabys?
@pokey: A ja się podpiszę pod @debug .

Beckman ma bardzo fajny sposób myślenia IMO. Przede wszystkim promuje coś czego dzisiaj wielu psiarzy nie uznaje bo myśli że to przemoc. Mianowicie nie traktuje psa jak idioty i pozwala mu się uczyć na własnych błędach. Do tego stosuje prosty język, który pies po prostu łatwo zrozumie, bo opiera się na czymś podobnym co przekazałby mu inny pies. I chyba najlepsze jest w
@pokey: chodzi o jego(Michała Dąbrowskiego) książke, ktora zasadniczo porusza wszystkie wazne szczeniakowe tematy: Trenet twoejgo psa

przejrzyj też jego profil na instagramie, zobaczysz czy jego specyficzny sposob przekazywania wiedzy Ci podejdzie

Gałuszka po akcji w swojej szkole jest spalony i przemocowy

jak wyżej Wojtkow szkolenia ma sporo dobrych materiałów, ale jak dla mnie nie jako początek tylko w ramach poszerzania wiedzy o wlasnym psie