Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu
Chyba czas zacząć rozglądać się nad nowszym autem...

Szukam samochodu. Mam budżet 45k-50k (ale te 50k to juz taki max max).
Chciałbym, żeby auto:
- było nie starsze niż 2014 rok
- w automacie (preferowane DSG)
- miało podgrzewane siedzenia (to taki must have) i fajnie by było żeby kierownica też była podgrzewana
- tempomat będzie mile widziany (są auta nie starsze niż 2014 bez tempomatu w automacie?)
- auto musi mieć tylną wycieraczkę (tak, nie będę jechał na ślepo) czyli raczej większość sedanów odpada
- mile widziany jakiś cross-overek ale niekoniecznie
- silnik benzyna (diesele odpadają) która nie zbiera się jak czołg, ale też nie musi być demonem prędkości/przyspieszenia (może być teżhybryd)

Nie mam jakiejś preferencji co do marki, modelu, nie chcę tylko, żeby było to małe auto wielkości Peugeota 208 albo coś podobnego.
Czy zbyt duże i nierealne oczekiwania na 45-50 tysięcy zł?
  • 9
- auto musi mieć tylną wycieraczkę (tak, nie będę jechał na ślepo) czyli raczej większość sedanów odpada


@Janusz_Lubikwasa: ej naprawdę masz z tym problem? Przecież w deszczu tam nie stoi woda

Miałem auta i z wycieraczką (kombi, liftbacki), jak i bez (sedany, coupe) i jak chodzi o widoczność do tyłu nie było dla mnie różnicy. Wycieraczkę mają najczęściej auta gdzie szyba jest pionowa i opływ wiatru nie zgarnia wody
@Janusz_Lubikwasa: przecież wycieraczka nie ściągnie jak przymarznie do szyby, dobrze nawet nią nie szorować po lodzie

Po to z tyłu masz grzaną szybę, 2-3 minuty zanim odśnieżysz auto i wszystko spłynie

Jeździłem latami i takimi autami i takimi i nigdy nie był to dla mnie realny problem, albo niewygoda żeby mi czegoś brakowało, szczególnie że w obecnych czasach poza kombi, liftbackami i minivanami wybór aut z wycieraczką z tyłu jest mocno