Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, cofałem dzisiaj samochodem i nie zauważyłem gościa z taxi i #!$%@?łem w niego. On zadzwonił do szefa wysłał mu zdjęcia szkody i szef powiedział że koszt wyniesie 1500 zł. Nie chcieli Policji ja też nie więc ugadaliśmy się i zapłaciłem mu kasę plus spisaliśmy oświadczenie że takowa kasa była przekazana. Czy mogą mi jakieś problemy robić w przyszłości czy raczej obejdzie się bez syfu?
#motoryzacja #kiciochpyta #stluczka
  • 68
@krucjan: policja daje co najwyżej mandat, numery polis wymieniają między sobą i sami zgłaszają ubezpieczycielowi - niezależnie czy był wezwany patrol czy nie. Policja jest tylko do ustalenia winnego, jeżeli mamy konflikt i ew. wręczenia mandatu
@CodziennyZrzutNapalmu Ubezpieczyciel nic po cichu, bez zgody ubezpieczonego nie zrobi, szczególnie gdy już jest oświadczenie podpisanie - o przekazaniu kwoty 1500, więc teraz taksówkarz se może kierować sprawę do sadu bo ciężar dowodowy po jego stronie.
@marek2092: nie mam pojęcia co dalej, ale wiem, że w obecnym taryfikatorze każda kolizja to jest 1000 mandatu i 10 pkt karnych. Stąd lepiej się ugadywać. A samo OC cóż.. zniżki czy koszt? Jak lepiej
@marek2092 bo pewnie mial już szkodę z innym autem a tu znaleźli "frajera" co jeszcze im dorzuci do portfela. uparł byś się na OC to by nie dostali pewnie bo już mogło być zgłoszone gdzieś. cierpia to cwaniak na jedną szkodę kilka razy sianko z chęcią weźmie