Wpis z mikrobloga

@duderkula997: to kiepski pośrednik. Ja wziąłem 2% i gwarancję wkładu, mój wkład własny to było ok 7% i to właśnie w aliorze. A umowę podpisywałem w zeszłym tygodniu więc wiele się nie zmieniło
  • Odpowiedz
@duderkula997: pisałem kiedyś na tagu, że tak to się skończy. Golodupce myślały, że się zadłuża na 100% wartości nierucha, ale taki osobnik jest dla banku niewiarygodny. Trzeba się nauczyć odkładać pieniążki.
  • Odpowiedz
@duderkula997 alior się wybredny zrobił. Mi też nie chcieli dać 500, tylko 400, bo nie spodobało im się że UOP mam od grudnia na nieokreślony (a wcześniej 5 lat jdg), ale za to zwykła hipotekę na 500 by dali xD całe szczęście pko bp dał beż zajakniecia
  • Odpowiedz
@duderkula997: Maks mogą pożyczyć 500k singiel 600k para

Liczysz tak cena nieruchomości * 0,20 = to jest wymagany wkład własny 20% ustawowy
I cena nieruchomości - wymagany ustawowy 20% wkład własny = kwota jaką musi ci pożyczyć bank gdybyś nie miał kaski

Patrz wyżej limit 500k lub 600k więc jeśli kwota jaką ma ci pożyczyć bank jest powyżej 500k lub 600k to nic więcej ci nie pożyczy bo przekraczasz ustawowe kwoty
  • Odpowiedz
  • 0
@JaTuTylkoPrzejazdem: chciałem kredyt 2% na 500k, wartość nieruchomości 570, nadwyżke już zapłaciłem, alior/pośrednik powiedział że po wstępnej maks ok. 450k czyli nie więcej niż 80% nieruchomości.

Czyli inaczej niż powinno być w programie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@duderkula997: dziwne to powinno się spiąć
570k - nieruchomość
114k - 20% wkład
70k - wpłaciłeś
44k - powinieneś móc dobrać z BGK objąć ci to gwarancją
456k - bierzesz na 2%, a resztę 44k z BGK Gwarancja wkładu własnego
Inny pośrednik doradca sugeruję, oddział aliora wybadać temat ;)
A i nie inaczej niż w programie, tu łączysz dwa programy bk2% oraz Gwarancja wkładu własnego
  • Odpowiedz
Wnioskowałem o więcej niż 80%,dostałem finansowa na około 80%. Wkład własny musiałem zwiększyć, jdg
  • Odpowiedz
@duderkula997: nie rozumiem
Z pko bp czekam na info, z aliora czekam na info.
Alior rzeczoznawca 02.08, pko bp 09.08. Do tej pory cisza z obydwu banków
pekao nawet nie mam finansowej xD
  • Odpowiedz